22. Dni Miasta i Gminy Skoki

XXII Dni Miasta i Gminy Skoki

 

W słońcu i w deszczu, już po raz 22. świętowaliśmy Dni Miasta i Gminy Skoki. Wczesnym, sobotnim rankiem za wędki chwycili wędkarze by kolejny raz spróbować swych sił i szczęścia w Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Nad Jeziorem Rościńskim pojawiło się aż 18 drużyn (3 zawodników w każdej z nich), w tym jedna z zaprzyjaźnionych z naszą gminą, niemieckich Bardowick. Puchary Burmistrza otrzymały następujące drużyny: za I miejsce – Colmi Poznań, za II miejsce – Krzyż, za III miejsce – Skoki I. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Miłośnicy języka polskiego tego dnia zerwali się wcześnie z łóżek. Sen z powiek spędzało im dyktando, niezwykła chęć zmierzenia się z nim. Tegoroczny Konkurs Ortograficzny o Pióro Burmistrza był niezwykły przynajmniej z kilku przyczyn. Przede wszystkim dlatego, że to już po raz 10. miłośnicy ziemi skockiej mieli możliwość zmierzenia się z polską ortografią z okazji Dni Miasta i Gminy. Swoją obecnością zaszczycił nas dr hab. Jarosław Liberek – językoznawca, w Zakładzie Frazeologii i Kultury Języka Polskiego UAM, popularyzator kultury języka polskiego. Tym razem to on przygotował dyktando dla uczestników wszystkich kategorii wiekowych (pisali uczniowie szkoły podstawowej, uczniowie gimnazjum oraz osoby dorosłe). Opowiedział nam również o zawiłościach naszego języka i o przygotowanych przez siebie tekstach. Było nam niezmiernie miło gościć pana Jarosława.

Nie zapomnimy tego konkursu również, a może raczej przede wszystkim, dzięki osobie pani Iwony Migasiewicz – pomysłodawczyni i patronce Konkursu Ortograficznego z okazji Dni Miasta i Gminy Skoki, która właśnie rozpoczyna nowy etap swojego życia – przeszła na emeryturę. Trochę nam smutno, nam uczniom. Wierzymy jednak, że nie przestanie ona dzielić się z nami swoją wiedzą, nie tylko tą z zakresu języka polskiego.W Konkursie łącznie wzięło udział 20 osób. Laureatami zostali:Monika Sommerfeld w kategorii wiekowej – dorośli, Magdalena Lisewska w kategorii wiekowej – gimnazjum, Paulina Kubiak w kategorii wiekowej – szkoła podstawowa. Laureatom i wszystkim tym, którzy odważyli się usiąść do dyktanda serdecznie gratulujemy!Szczególne podziękowania należą się panu Andrzejowi Pilaczyńskiemu, który od samego początku wspiera organizację kolejnych Konkursów Ortograficznych.

Na Stadionie Sportowym obchody Dni Miasta i Gminy Skoki rozpoczął zespół EVERS.

W zmaganiach sportowych po raz pierwszy mogliśmy obserwować zakłady pracy i organizacje z terenu miasta i gminy Skoki. I Turniej Zakładów Pracy z okazji Dni Miasta i Gminy Skoki zakończył się zwycięstwem Gimnazjum nr 1, im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Na II miejscu uplasowała się drużyna LEMARU z Potrzanowa, na III Stowarzyszenie Edukacyjne „Tęcza” z Jabłkowa. Miejsce IV niepodzielnie opanowane zostało przez pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Skokach, miejsce V przez pracowników Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach, natomiast równorzędne VI miejsce zajęło Stowarzyszenie Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skokach oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Antoniewie. Nie było przegranych.

Tanecznie 10. rocznicę swojego istnienia uczciła Grupa Taneczna ROSES działająca pod kierunkiem Pani Wiesławy Hauke.

Bracia Kurkowi ze Skoków przeprowadzili Wiatrówkowe Zawody Strzeleckie. Wokół ich stanowiska bez przerwy kręcili się zainteresowani.

Wykonaniem „Jaskółki uwięzionej” i nie tylko zachwycił skoczanin, Maciej Kujawa.

Swoje talenty muzyczne zaprezentowali też nasi goście z Ukrainy. Dziewczyny wywołały u niektórych ciarki na plecach z zachwytu.

Nikt nie chciał pokazywać ani oglądać nóg podczas występu Czarno Czarnych, choć muzyka porywała do tańca. Publiczność, może onieśmielona jeszcze nieco, oszczędzała swoje kończyny by poszaleć podczas zabawy.

Niedzielne świętowanie rozpoczęliśmy uczestnicząc we Mszy Świętej z towarzyszeniem Skocko-Wągrowieckiego Chóru Kameralnego.

Energetyczny występ Skoczków postawił wszystkich w gotowości do zabawy, choć wcześniej niebo przez chwilę zapłakało.

Kabaret Moralnego Niepokoju nie dał nikomu spokoju i mimo deszczu publiczność trwała w dobry nastroju.

Gwiazdy Warszawskich Teatrów Muzycznych przypomniały wiecznie młode, niezapomniane przeboje, po których nawet deszcz i łzy nie mogły zepsuć dobrego nastroju. A ŁZY brzmiały w całych Skokach, słyszalne były w najdalszych, najgłębszych zakamarkach miasta a może nawet gminy całej i nikogo to nie martwiło, nasze serca nie drżały, a jeśli już to tylko z zachwytu.

Zapraszamy wszystkich już dziś na kolejne wzruszenia za rok!

Dziękujemy wszystkim sympatykom Dni Miasta i Gminy Skoki, bez których przychylności i wsparcia nie byłoby tak wspaniale!

Szczególne podziękowania otrzymują:

 

Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

 

KRUSZGEO

WIELKOPOLSKIE KOPALNIE

Spółka z o.o.

z Poznania

 

Stowarzyszenie Edukacyjne "Tęcza" z Jabłkowa

 

PPH LEMAR

Spółka z o.o.

z Potrzanowa

 

Głos Wągrowiecki

 

 VA-BANK P.P.H.U.

Andrzej Pilaczyński

ze Skoków

 

Pizzeria VERONA

ze Skoków

 

Firma ADAMUS

Adam Błażejewski

z Kiszkowa

 

STUDIOMANIX

Paweł Rydzewski

z Obornik

 

Pan Adam Andrzejewski ze Skoków

 

Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Skokach

 

Komendant i Policjanci Komisariatu Policji w Skokach

 

oraz

 

Karol Kłos

 

Zuzanna Szamocka

 

Dariusz Jahnz

 

Agnieszka Fertsch

 

Dziękujemy i zapraszamy do współpracy za rok!

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku