Autentyczna przyjemność słuchania

AUTENTYCZNA PRZYJEMNOŚĆ SŁUCHANIA

 

Konkurs recytatorski „Głos Poezji” świętował swój Jubileusz. Od dziesięciu lat młodzież gimnazjalna dostarcza nam radości i przyjemności słuchania recytowanych przez nią wierszy. Przed dziesięcioma laty organizatorzy konkursu zgodnie oświadczyli, że jeśli ów konkurs przetrwa dziesięciolecie, to podsumowaniem dekady będzie poezja Adama Mickiewicza. Przypuszczaliśmy wtedy, że trudne wiersze wieszcza recytować mogą tylko mistrzowie recytacji, przygotowani przez swoich nauczycieli. Tak się stało w piątkowy wieczór, osiemnastego listopada 2017. „Poezyjo! gdzie cudny pędzel twojej ręki?” brzmiał temat przewodni spotkania. Na jubileuszowy konkurs przyjechali gimnazjaliści z Mieściska, Wągrowca, Antoniewa i ze Skoków. Jak zawsze towarzyszyli im nauczyciele i rodzice. Komisja konkursowa w składzie: Wiesława Surdyk – Fertsch, Grzegorz Ociepka i Piotr Borowicz postanowiła nagrodzić najlepszych jej zdaniem wykonawców. Przyznano następujące miejsca: pierwsze – Michałowi Baran z Gimnazjum nr 1 im. Marii Konopnickiej  Gminy Wągrowiec i Maciejowi Nowakowi z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku; drugie – Adriannie Wekwert z Gimnazjum nr 1 im. Marii Konopnickiej  Gminy Wągrowiec; trzecie – Agnieszce Pietrzak reprezentującej Gimnazjum r 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Wyróżnienie otrzymali: Paulina Wilk z Gimnazjum MOW w Antoniewie i Kacper Lipkowski z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku. Jak zawsze nie było przegranych. Zwyciężyli wszyscy, którzy tego dnia wybrali poezję. Uatrakcyjnieniem konkursu była prezentacja wspomnieniowa przy akompaniamencie pianina. O tło muzyczne zadbał Mateusz Doniec, historię konkursu przedstawiła natomiast Sylwia Popadowska. Prezentację bieżącą wykonała Monika Sierschuła.

 

W ciągu 10 lat w „Głosie Poezji” zaprezentowało się 196 uczestników z 11 gimnazjów w Wielkopolsce. Recytowano wiersze o miłości, o ojczyźnie, o chlebie i  liryki ulubione.  Sięgano po poezję Wisławy Szymborskiej i Księdza Jana Twardowskiego, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Świętego Jana Pawła II, pokolenia Kolumbów i Adama Mickiewicza.

 

Gratulujemy młodzieży, dziękujemy nauczycielom i jurorom za stworzenie w skockiej Bibliotece salonu poezji. Za zdjęcia kłaniamy się Kindze Lubawej.

 Elżbieta Skrzypczak

 

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku