Balik na Święto Biblioteki

W Bibliotece można poczuć się szczególnie każdego dnia. Tutaj każdy dzień może być świętem, a to za sprawą książek, które są wytworem ludzkiego umysłu. Każde zetknięcie się człowieka z książką jest czymś niezwykłym i niepowtarzalnym. Każdy człowiek jest inny i każda książka jest jedyna w swoim rodzaju. Tworzą je niezwykli ludzie, o niezwykłym talencie i pasji.

Kalendarz każe obchodzić Święto Bibliotekarzy i Bibliotek 8 maja każdego roku i dlatego maj obfituje w imprezy mające przyciągnąć w progi bibliotek jak najwięcej osób. 16 maja pięknym, bajkowym korowodem przyszły do nas, czyli do Biblioteki Publicznej w Skokach dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Skokach. Wyglądało to tak, jakby nagle wszystkie bajkowe postaci wyszły z książek i zapragnęły pokazać się światu. Okazało się, że każde dziecko ma swojego ulubionego książkowego bohatera.

Dzieci wysłuchały opowieści o niezwykłym człowieku, przyjacielu dzieci, Januszu Korczaku. Trzeba wspomnieć, że bieżący rok został ogłoszony Rokiem Janusza Korczaka. Ponieważ zapowiadany wcześniej gość specjalny rozchorował się, jedna z pań bibliotekarek przeczytała dzieciom fragment książki Janusza Korczaka Kajtuś Czarodziej.

Później dzieci bawiły się w rytm nieśmiertelnych dziecięcych przebojów: Pociąg krasnoludków, Pluszowy Miś, Ojciec Wirgiliusz i wielu innych.

Dziecięce, uśmiechnięte twarze sprawiały, że wszyscy czuliśmy się szczęśliwi. Zadaniem specjalnym, które dzieci z pomocą swoich pań niezwykle sprawnie wykonały, było narysowanie ulubionego, książkowego bohatera. Dominował Miś Puchatek, ale pojawił się też Czerwony Kapturek, Księżniczka, Kot w butach i Świnka Peppa. Dzieci za niezwykle aktywny udział w spotkaniu otrzymały dyplomy.

Dziękujemy dzieciom, paniom wychowawczyniom, opiekunkom oraz dyrekcji i już teraz zapraszamy do wspólnego świętowania za rok.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku