Bibliostarszaków podróże bliższe i dalsze...

Bibliostarszaków podróże bliskie i dalsze…

Pierwszy turnus „Lata z Biblioteką” już za nami. Pełen przygód tydzień dla czterdziestopięcioosobowej grupy dzieci pozostał już tylko miłym wspomnieniem…
Minionki to klasyka sama w sobie, także i my chcieliśmy spotkać się ponownie ze słynnymi gwiazdami już światowego formatu. Żółci bohaterowie i tym razem nie zawiedli. Brzuchy pękały ze śmiechu, ale i łezka wzruszenia niejednemu starszakowi w oku się zakręciła.
Z przyrodą za pan brat byliśmy przez cały tydzień, ale już w szczególności w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Chalinie. Tam właśnie zwiedziliśmy ścieżkę przyrodniczą, poznając różne gatunki drzew, choć na drodze stanął nam niejeden ślimak – szybko dotarliśmy na zajęcia, podczas których rozczytywaliśmy zdjęcia satelitarne, ponadto dowiedzieliśmy się wiele o zwierzętach zamieszkujących nasze pola i lasy. Jednak nie tylko teorię mieliśmy w głowie! W ruch poszły również nasze rączki, które stworzyły na warsztatach oryginalne gliniane dzieła!
Solec Kujawski zachwycił nas podróżą do prehistorycznego świata, spacer wśród dinozaurów to nie lada przeżycie… My natomiast zachwyciliśmy przewodników poziomem naszej wiedzy! Na chwilę mogliśmy nawet wejść w rolę paleontologa, co rozochociło nas do ponownego odwiedzenia Jura Parku w przyszłości!
Co w trawie piszczy mieliśmy okazję sprawdzić w Muzeum Przyrodniczo-Łowieckim w Uzarzewie. Odbyliśmy podróż po kontynentach, zwracając uwagę szczególnie na zamieszkujące na nich zwierzęta. Mieliśmy również okazję dowiedzieć się czegoś więcej o ptakach, a nawet ich posłuchać!
Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy w Bibliotece z grupą Animacyjną BIT. Było śmiesznie, było kolorowo, było bajkowo! Tego dnia zagościła u nas także rywalizacja – oczywiście ta zdrowa. Dwie drużyny – dziewczyn i chłopców zmierzyły się w zawodach sprawnościowych.
Choć tydzień szybko przeminął – bo jak wiadomo, wszystko co dobre szybko się kończy – będziemy go wspominać, wyczekując z niecierpliwością półkolonii zimowych!


Monika Sierschuła

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku