Bibliostarszaków zimowe podróże...

Bibliostarszaków zimowe podróże…

Pierwszy tydzień półkolonii za nami. Po raz kolejny Biblioteka zatętniła życiem za sprawą naszych młodych półkolonistów. Z grupą Bibliostarszaków wyruszyliśmy w świat różnych krain…
W pierwszym dniu przenieśliśmy się w czasie za sprawą „Pierwszej gwiazdki” obejrzanej w wągrowieckim kinie. Tak więc pierwszy tydzień ferii rozpoczęliśmy w świątecznym klimacie.
Wtorkowy poranek spędziliśmy w towarzystwie nietypowych, jak na nasze środowisko, ptaków. Bydgoska Papugarnia zrobiła duże wrażenie na uczestnikach półkolonii, a bezpośredni kontakt z papugami niektórych zachwycił, innych zaskoczył, jedno było wspólne – emocje sięgnęły zenitu!
Środę spędziliśmy na słodko, a wszystko za sprawą magicznego, poznańskiego miejsca… w „Słodkim Czary Mary” dzieci poznały tajniki produkowania czekolady, ale to nie wszystko – na kilka chwil, same zamieniły się w twórców autorskich czekolad z ulubionymi dodatkami. Palce lizać!
Półkolonie w Bibliotece to także nauka poprzez zabawę. W czwartek Bibliostarszaki mogły zamienić się w praktykujących fizyków. Pokazy Małego Inżyniera z Poznania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Do krainy kręgli, pełni energii pomimo tygodnia wrażeń, zawitaliśmy ostatniego dnia naszych półkolonii. W piątek wszyscy byliśmy zwycięzcami, liczyła się dobra zabawa, a tej było co niemiara.
Chciałoby się więcej, ale niestety, jak wiadomo – wszystko co dobre, szybko się kończy… Bibliostarszakom z pierwszego tygodnia serdecznie dziękujemy za te mile spędzone wspólne chwile, a my już dziś z niecierpliwością czekamy na kolejną grupę Bibliostarszaków. Od poniedziałku ponownie – będzie się działo!

Galeria zdjęć; https://drive.google.com/open?id=1sFNaGxMVLzT7EHsqems6TkSwJ8SUimMe

Monika Sierschuła

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku