Biblioteka.Oczywiście!

BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE! 

            Pod hasłem Biblioteka. Oczywiście! świętowaliśmy trwający od 8 do 14 maja 2017 Tydzień Biblioteki w Skokach w ramach XIV ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. 

Celem akcji było zaprezentowanie skockiej biblioteki jako instytucji na trwale wpisanej w pejzaż kulturowy miasta. Pokazaliśmy wiele możliwości działań kulturotwórczych organizowanych przez instytucję. W bibliotece można nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej (biblioteki) działaniach. Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze.

Było więc FILMOWO z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, PODRÓŻNICZO z Arkadym Fiedlerem i jego „Małym Fiatem”, POMYSŁOWO z Filharmonią Pomysłów, DZIENNIKARSKO z Dominiką Narożną z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, LITERACKO z pisarką Joanną Wachowiak, TEATRALNIE z Magdaleną Pawelec i Calineczką oraz KONCERTOWO z Anną Bajerską – Witczak i Bartoszem Kuczykiem.

Tydzień Biblioteki był także okazją do promocji nowoczesnej instytucji. Naszymi gośćmi byli: dzieci, młodzież i dorośli z terenu Wielkopolski. Pragniemy, aby biblioteka miała wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców, wspierała edukację i zachęcała do zainteresowania książką szerokich kręgów lokalnej społeczności.

Za udział w Tygodniu Biblioteki dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, uczniom szkół i przedszkoli, które zaangażowały się w projekt.  

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku