Czym jest muzyka?

Noworoczny koncert skockich artystów.

„Czym jest muzyka? Nie wiem.
Może po prostu niebem
Z nutami zamiast gwiazd;
Może mostem zaklętym,
Po którym instrumenty
Przeprowadzają nas. …”
Cytat z utworu Ludwika Jerzego Kerna stał się mottem przewodnim Noworocznego Koncertu Skockich Artystów, który rozbrzmiewał w poniedziałkowe popołudnie, 23 stycznia, w sali Biblioteki.
Muzyka była, jest i będzie. Muzyka odkrywa przed nami nieznany świat. Muzyka wzrusza, napełnia nas optymizmem, trafia do naszego umysły, serca oraz duszy. Niezależnie od tego jaka jest pora roku i gdzie aktualnie się znajdujemy muzyka czyni świat piękniejszym. Dlatego też program poniedziałkowego koncertu był niezwykle bogaty i różnorodny. Obok utworów świątecznych królowały utwory rozrywkowe. Uczestnicy mieli również okazję celebrować przepiękny, polski zwyczaj wspólnego śpiewania kolęd. A wszystko to za sprawą młodych, zdolnych ludzi, którzy gry na instrumentach oraz śpiewu uczą się od dwóch wybitnych, nietuzinkowych osobowości, instruktorów pracujących dla skockiej książnicy Marty Jastrząbek i Mateusza Dońca. To spod ich ręki wyszło młode uzdolnione pokolenie, które w noworocznym koncercie zaprezentowało się w sześciu odsłonach, z których każda kończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd.
W Noworocznym Koncercie Skockich Artystów swój talent i artystyczne zdolności przed bardzo, jak na warunki biblioteki, liczną widownią zaprezentowało 22. artystów. Uczestnicy spotkania oprócz strawy duchowej mieli okazję skosztować przepysznych karnawałowych smakołyków. Kolejny koncert młodych artystów w czerwcu. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału.

Galeria