Dziewiąty taki piątek!

DZIEWIĄTY TAKI PIĄTEK

 

Z wielką radością i wzruszeniem słuchaliśmy 6 listopada 2015 recytacji wierszy w wykonaniu gimnazjalistów. Piętnaścioro młodych  recytatorów przygotowało własne interpretacje utworów autorstwa Świętego Jana Pawła II. Słuchaliśmy przedstawicieli gimnazjów w skockiej bibliotece po raz dziewiąty. Po raz pierwszy jednak zachwyciliście nas wszyscy. Błędów właściwie nie dało się usłyszeć, mieliśmy spory problem z wyłonieniem zwycięzców – przyznali zgodnie jurorzy. W skład komisji konkursowej weszli: Iwona Migasiewicz, Wiesława Surdyk – Fertsch, Grzegorz Ociepka i Piotr Borowicz.

Przyznano trzy pierwsze miejsca wspólnie dla: Weroniki Matogi i Sebastiana Krzyżanowskiego reprezentantów Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie oraz dla  Macieja Nowaka z Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Mieścisku.

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Frąckowiak, Sandra Litkowiec i Kacper Kujawa z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach oraz Adrianna Wekwert reprezentująca Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu i Patryk Korban uczeń Gimnazjum MOW im. Janusza Korczaka w Antoniewie.

Dla nas zwyciężyli wszyscy recytatorzy. Kolejny raz udowodnili, że młodzież jest wrażliwa, zdolna i nie odrzuca tradycyjnych wartości. Młodzi potrafią być krytyczni wobec siebie i wymagający od siebie. Nauczyciele, którzy rokrocznie odwiedzają wspólnie z nimi bibliotekę w czasie konkursu recytatorskiego służą wzorcami i wsparciem. Przyjeżdżając w piątkowe popołudnia do Skoków wspaniale integrują się z uczniami i kibicują im. To miłe i piękne.

Wśród pedagogów gościliśmy panie: Barbarę Orzoł, Iwonę Lewandowską, Iwonę Kaniewską, Danutę Kobus – Bogunię, Elżbietę Berendt, Elżbietę Słomę, Mirosławę Ważniewicz. Dziękujemy za Pań zaangażowanie. Dziękujemy Wam młodzi recytatorzy za pełen refleksji wieczór.

Atrakcją popołudniowego piątku były wspomnienia Małgorzaty Wojciechowskiej, mieszkanki Skoków ze spotkania z Janem Pawłem II w schronisku PTTK nad Morskim Okiem w 1997. Pojechałam w Tatry jak zawsze, kocham góry, to moje życie….po prostu pracowałam w schronisku i nagle…  pojawił się Papież, nigdy nie zapomnę tego spotkanie, to jedno z najważniejszych przeżyć w moim życiu – opowiadała pani Małgosia. Zaprezentowała film z wizyty Papieża Polaka w Tatrach, pięknie opowiadający o miłości Jana Pawła II do gór, do ich majestatu. Zdjęcie pani Małgosi z Papieżem znalazło się w albumie Gazda Świata autorstwa Adama Bujaka i Arturo Mari. Album jest fotograficznym dokumentem pobytu Ojca Świętego na Podhalu. Pani Małgosiu, przeżyliśmy moc wzruszeń dzięki Pani opowieści.

Turniej recytatorski Głos Poezji zakończył jesienne recytacje wśród dzieci i młodzieży. Przed nami jeszcze Salon Poezji dla dorosłych.

Wydarzenie z udziałem gimnazjalistów dofinansował Starosta Wągrowiecki Tomasz Kranc, fundując nagrody książkowe. Serdecznie dziękujemy. 

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku