Emil przewodnikiem Indian

Emil przewodnikiem Indian

Z pasją opowiada i „zaraża” fascynującymi eskapadami. Podróżowanie, z dala od szlaków turystycznych i cywilizacji, za to blisko tubylców, nieskażonej przyrody, niezwykłych zwyczajów i niezwyczajnych zjawisk, stało się życiowym wyzwaniem Emila.

Puszcza amazońska stanowiła cel jego pierwszej, samotnej wyprawy. Miał wtedy zaledwie 18 lat i dojrzałe, odważne marzenia. Te ostatnie spełniają się, jeśli im nieco pomożemy. Emil pomógł.

Emil Witt spotkał się w Bibliotece Publicznej,1 października 2018, z uczniami klas ósmych i ich nauczycielami. Zaproponował nietuzinkową lekcję geografii. Wspólnie z mieszkańcem skockiej gminy mieliśmy przyjemność podziwiać, z indiańskiej dłubanki, piękno Amazonii. Odkryliśmy las deszczowy, tubylcze wioski, zadziwiającą faunę i florę.  Emil poznał te miejsca tak dobrze, że podczas jednej z wypraw pomógł znaleźć drogę w amazońskiej puszczy młodemu Indianinowi Machiguenga.

Spotkanie było pierwszym z cyklu „Przed wyborem zawodu”. Zawód PODRÓŻNIK okazał się niezwykle interesującym dla wytrwałych, odważnych młodych ludzi, dodatkowo zmotywowanych przez Emila. Uczniowie wykazali się wiedzą i elokwencją; chętnie dopytywali o szczegóły życia podróżnika. Biblioteczny projekt edukacyjny jest zgodny z podstawą programową i wspomaga szkołę w zakresie doradztwa zawodowego.

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku