FERIE „W PRACY”

Nie od dzisiaj wiadomo, że, aby wykonywana praca dawała satysfakcję trzeba przede wszystkim lubić, to co się robi. Aby wybrać odpowiedni dla siebie zawód, warto jego tajniki poznać będąc jeszcze dzieckiem. Z myślą o przyszłej karierze zawodowej tegoroczne zimowisko dzieciaki spędziły właśnie w zakładach pracy. Taką innowacyjną formą spędzania wolnego czasu zaproponowała najmłodszym mieszkańcom naszej gminy skocka biblioteka.

Goszcząc w urzędzie pocztowym w Skokach dzieci poznały m.in.: konstrukcję skrzynek pocztowych, zasady sortowania listów i przesyłek, stemplowały, lakowały... hitem okazały się wreszcie pyszne pocztowe cukierki.

Pani Magdalena w zakładzie fryzjerskim oprócz tego, że zapoznała maluchy z pracą fryzjera dodatkowo bajecznie ufarbowała włosy swoim gościom oraz pozwoliła dowolnie uczesać peruki manekinów. Prawdziwe odciski własnych linii papilarnych, dmuchanie w alkomat, poznanie radiowozu policyjnego od środka, to na ogół rzadka przyjemność. Dzieciom czynności te dały jednak niewątpliwą przyjemność. Wszak do komisariatu przyszły z wizytą i to zupełnie dobrowolnie.

Prawdziwą frajdę przygotowali wągrowieccy strażacy. Kaski na głowach, węże strażackie, wjazd na podnośniku, kierowanie wozem strażackim „na niby" i kto by nie chciał zostać strażakiem. A może piekarzem? Po wizycie w piekarni wszystko możliwe: silosy, piece chlebowe, a na koniec zwiedzania świeże pączki, które w tłusty czwartek smakowały wyjątkowo.

Nie mogło w programie zabraknąć wizyty w warsztacie samochodowym u Pana Piotra. To była prawdziwa uczta dla chłopców. Samochód na podnośniku wow! Z bliska można było podziwiać narzędzia do reperacji aut i nawet je dotknąć.

A zaraz następnego dnia dzieci przekroczyły gościnne progi zakładu stolarskiego. Teraz już wiedzą jak zbudować stół, albo szafę. A w prezencie kawałek drewienka... na pamiątkę, a będzie co wspominać jeszcze długo. Gospodarz Miasta i Gminy Skoki, Pan Burmistrz również przyjął dzieci w swoim gabinecie i opowiedział o codziennej pracy swojej oraz pracowników Urzędu.

Panie z biblioteki dołożyły wszelkich starań, aby dzieci nie nudziły się nawet przez moment. Fragment „Królowej Śniegu" czytały więc codziennie na dzień dobry. Zapewniły zabawę z dziewczętami z Koła Teatralnego, poznanie nowych słówek i zabaw w języku angielskim i wspólne rysowanie. A wszystko oprócz Królowej Śniegu dotyczyło poznawania zawodów. Trzeba i Królową poznać było bliżej. Przyjechała więc grupa teatralna, aż z Krakowa i przedstawiła inscenizację o zimowej bohaterce. A na sympatyczną dokładkę Pan Mirek rozegrał zimowy turniej w warcaby.

Do zobaczenia za rok.

W swoich miejscach pracy przyjęli dzieci:Pan Tadeusz Kłos - Burmistrz Miasta i Gminy Skoki

Pani Alina Rzepczyk - Naczelnik Urzędu Pocztowego w Skokach

Pan Jacek Matysiak - Komendant Komisariatu Policji w Skokach

Pani Magdalena Bartkowiak - Zakład Fryzjerski w Skokach

Pan Jacek Michalak - Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu

Pan Krzysztof Magdziarz - Piekarnia w Wągrowcu

Pan Piotr Jankowski - warsztat samochodowy w Skokach

Państwo Grażyna i Marian Kaczmarkowie - zakład stolarski w Skokach

Serdecznie dziękujemy.

Ponadto składamy podziękowania: Pani Natalii Korczak, Pani Zuzannie Urban, Pani Danucie Kobus-Boguni, Panu Mirosławowi Piechockiemu oraz rodzicom, którzy pomagali w organizacji ferii.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku