Ferie z Biblioteką - turnus I

Ferie z Bibliomaluchami - turnus pierwszy

Pierwszy turnus ferii za nami, czyli za Bibliomaluchami i Bibliostarszakami.

U Bibliomaluchów to było tak. Zaczęło się od podróży. Najpierw przekonaliśmy się nawzajem, że warto zwiedzać świat. I choć z nas jeszcze Bibliomaluchy, to naprawdę dużo wiemy o podróżowaniu. Pierwszego dnia ferii, 30 stycznia udaliśmy się prawie do …Włoch. W poznańskim klubie - Cafe Leniwiec poznaliśmy smak włoskiej pizzy, wykonanej przez nas własnoręcznie. Było przy tym dużo nauki i pysznej zabawy. Następnego dnia dzięki filmowej BALERINIE całkiem sporo dowiedzieliśmy się o Francji. W środę z mocy postanowienia Rady Rogalowego Muzeum otrzymaliśmy rogalową naukę. Poznanie gwary wielkopolskiej było dla wszystkich meli i szczunów niezwykle interesującym przeżyciem. Kolejnego dnia niecodziennie gimnastykowaliśmy się w Szkole Akrobatyczno – Artystycznej, gdzie nasza koleżanka Zuzia zaprezentowała prawdziwy pokaz akrobacji. Poznaliśmy także pracę piekarza i już wiemy jak upiec chleb. Wesoła Minka jak zawsze roześmiała nasze miny. Opiekunowie zadbali także o przekazanie nam wiedzy o Skokach z okazji 650 – lecia miasta. Z powodzeniem odpowiadaliśmy na trudne pytanie przygotowane przez eksperta, panią Iwonę Migasiewicz. Wybraną przez opiekunów książką tygodnia okazała się być przesympatyczna opowieść Martyny Wojciechowskiej o „Dzieciakach świata”. Polecamy do wspólnego poczytania w domu z rodzicami!!! Do zobaczenia!!! 
Bibliomaluchy:)
Zdjęcia: Krzysztof Tyborski

Bibliostarszaki

Bibliostarszaki spędziły tydzień ferii nieco inaczej. W poniedziałek wzięliśmy udział w festiwalu – i to jakim – niecodziennym! Festiwal planszówek w poznańskim Kawroz Club pokazał nam, że warto odstawić tablety, komputery, telefony w zamian za przeniesienie w świat niezwykłym, w którym króluje śmiech i zdrowa rywalizacja.

Wtorek był dniem wyjątkowo bezpiecznym, a wszystko za sprawą Centrum Bezpieczeństwa Skoda Auto Lab w Luboniu. Instruktorzy krok po kroku opowiadali o prawidłowym zachowaniu w ruchu drogowym. Mogliśmy się sprawdzić również w praktyce, jak to nieprzyjemnie jest podczas wypadku, jaki mamy refleks, jak uratować człowieka. Nie obyło się również bez fotki za kierownicą Skody – choć szczerze mówiąc do zdawania prawa jazdy przed nami dobre kilka lat.

Środa była dniem istnego szaleństwa! Trampoliny… piankowe baseny… skocznie było w Jump Arenie. Energii na akrobacje nie zabrakło nikomu, wydaje się, że Bibliostarszaki posiadają nieskończony jej nakład.

Ferie są odpoczynkiem od szkoły, ale nie od edukacji! W czwartek Biblioteka przerodziła się w Uniwersytet. Choć zabrzmiało poważnie, to trzeba przyznać było wesoło. O kryształach uczyliśmy się poznając tajniki czekolady – oj jak trudno było się oprzeć, by jej nie spróbować przed finałem eksperymentu. Odkryto przed nami również kryminalistyczne sekrety – teraz nic się przed nami nie ukryje!

Ostatni dzień półkolonii spędziliśmy filmowo. „7 minut po północy” choć oglądane do południa rozbudziło naszą wyobraźnię, przenosząc nas w świat fantastyczny, magiczny. Podsumowaniem ferii był konkurs wiedzy o Skokach, do którego przygotowywaliśmy się w trakcie ferii, wszyscy wykazali się dużą wiedzą, co cieszyło organizatorów Działania związane z 650-leciem miasta Skoki w trakcie ferii zakończyła miniwykładem pani Iwona Migasiewicz, która nie tylko wprowadziła w historię miasta dzieci, ale sama również usłyszała ciekawe historie, bowiem mało kto słyszał o pomniku Roberta Lewandowskiego w naszym mieście J.

Pierwszy tydzień półkolonii za nami – było ciekawie, czasem śmiesznie, czasem wzruszająco, była edukacja, była też zabawa, krótko mówiąc – kalejdoskop wrażeń.

zdjęcia: Monika Sierschuła

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku