Feryjna podróż „Ślimaczków 2” - czyli ferie dla najmłodszych w bibliotece w Skokach

Pochmurne niebo, deszcz ze śniegiem, dodatnia temperatura. Taka aura towarzyszy nam już od jakiegoś czasu. Nie przeszkodziło to jednak małym mieszkańcom naszego miasta cieszyć się z uroków ferii zimowych, które w naszym województwie przypadły teraz na okres od 31 stycznia do 11 lutego. W tym też czasie najmłodsi nasi mieszkańcy wraz z opiekunami wędrowali po skockich drogach w celu pogłębienia wiedzy o naszej „małej ojczyźnie”. Rok temu dzieci w wieku od 3 do 6 lat zwiedzały zakłady pracy. W tym roku przyszła kolej na związki, koła i stowarzyszenia.

Małych wędrowników gościli w swoich siedzibach m. in. Wędkarze, Bracia Kurkowi oraz Panie z koła Gospodyń Wiejskich. Tajniki swojego związku odkryła przed dziećmi także Harcerska Brać, która na wspólnej zabawie i nauce spędziła z nimi środowe przedpołudnie. Ostatni z zaplanowanych dni to wyprawa do wągrowieckiego kina. Mali feriowicze obejrzeli w nim bajkę pt. „Magiczna Karuzela”. Po powrocie otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i migające breloczki. Grupa „Ślimaczków” oprócz zwiedzania i beztroskiej zabawy spędzała czas na twórczej pracy, a próbkami swoich plastycznych możliwości obdarowali  gospodarzy feryjnych spotkań.

Czas mija szybko, ferie dobiegły końca. Radość i zadowolenie malujące się na twarzach dzieci zachęca nas do tego, by zorganizować dla nich kolejną podróż już za rok.

 

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku