„Głosem Dziecka” – odsłona 3 Szkoły Podstawowe klasy IV-VI

„Kochany Mikołaju, wiem że to niełatwo, lecz przynieś niewidomym dzieciom takie światło…” tymi słowami Weronika Blados, uczennica klasy IV Szkoły Podstawowej w Rejowcu, rozpoczęła ostatnie już w tym roku spotkanie z wierszami Emilii Waśniowskiej. W piątkowe popołudnie, 2 grudnia, o tytuł „najlepszego recytującego”, w III Turnieju Recytatorskim „Głosem Dziecka”, rywalizowali uczniowie klas czwartych, piątych i szóstych z terenu naszej gminy. Tak jak w przypadku ich poprzedników, przedszkolaków i uczniów klas 1-3, rywalizacja była zacięta. Spośród 25 uczestników jury w składzie: Elżbieta Drygas, Jerzy Hamerski oraz Grzegorz Ociepka wyłoniło 4 laureatów oraz przyznało 3 wyróżnienia.

Zdaniem jury najlepszą wśród recytujących okazała się Weronika Sydow ze Szkoły Podstawowej w Lechlinie. Miejsce II zajęła Eliza Załęska ze Szkoły Podstawowej w Skokach, a miejsce III ex aequo Weronika Konowalska ze Szkoła Podstawowej w Jabłkowie i Wiktoria Podolska ze Szkoły Podstawowej w Lechlinie. Wśród wyróżnionych znaleźli się Daria Sonenberg, Patrycja Stożek oraz Andrzej Inda.

Laureaci turnieju i wszyscy jego uczestnicy obdarowani zostali przez organizatora książkami oraz pamiątkowymi dyplomami. Rodzicom, nauczycielom oraz opiekunom recytujący zafundowali dawkę liryzmu i skłonili ich do refleksji i zadumy.

Wszystkim obecnym wieczór umilił występ Grupy „ROZWESOŁKI” z Rejowca.

Choć to już koniec tegorocznych spotkań z poezją i każdy z nas myślami krąży już przy zbliżających się świętach wierzę, że poezja gościć będzie w naszych sercach i zgromadzi nas wszystkich znów za rok.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku