„Głosem Dziecka” Turniejowe zmagania uczniów szkół podstawowych - klasy 4-6

Po przedszkolakach przyszedł czas na uczniów szkół podstawowych. W tym roku poetycką potyczkę rozpoczęli uczniowie klas 4-6. Tak jak ich młodsi koledzy, tak i oni mierzyli się z wierszami Wandy Chotomskiej. Do rywalizacji o tytuł najlepszego, w czwartkowe popołudnie 22 listopada, stanęło 30 spośród 33 zgłoszonych uczestników.

Jury w składzie Grzegorz Ociepka, Iwona Fijałkowska oraz Marcin Matuszewski przyznali tego dnia pierwsze w tegorocznych turniejowych zmaganiach nagrody i wyróżnienia. Zwycięzcą IV Turnieju Recytatorskiego „Głosem Dziecka”, w kategorii wiekowej kl. 4-6, został Andrzej Inda, uczeń kl. 5 Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach, który zaprezentował się w utworze pt. „Lokomotywa lądy odkrywa”. Tuż za nim uplasowała się Eliza Załęska uczennica Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach. Miejsce III zajęli ex aequo Weronika Karwacka i Mateusz Pawlicki. Wśród wyróżnionych znaleźli się Magdalena Kaczmarek, Wiktoria Klimczak, Weronika Konowalska, Daria Sonnenberg i Julia Stożek. Uczestnicy konkursu i jego laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Poetyckie popołudnie uświetnione zostało warsztatami ilustratorskimi prowadzonymi przez Małgorzatę Zaganiaczyk.

Organizator Biblioteka Publiczna w Skokach serdecznie gratuluje rodzicom, nauczycielom i wychowawcom dzieci biorących udział w turnieju.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku