I Koncert Skockich Pianistów

NASI PIANIŚCI

 

W piątkowe popołudnie 23 stycznia 2015 okazało się, że Skoki pianistami stoją. W samej tylko Bibliotece gości każdego dnia kilkunastu chętnych do pobierania nauki na pianinie uczniów. Ogółem jest ich 32!!!

Dumny nauczyciel Mateusz Doniec kształci swoich podopiecznych konsekwentnie, systematycznie  i fachowo.

Są wśród nich i dzieci, i młodzież oraz dorośli.  Ich zdolności podziwiać mogły nasze uszy  i oczy,  podczas I KONCERTU SKOCKICH PIANISTÓW. Było galowo,  sentymentalnie, profesjonalnie. Publiczności zaprezentowali się:

Martyna Kujawa  w utworze  Piosenka o konikach polnych (komp. A.M. Klechniowska) zagrała spokojnie, pewna siebie i dumna z postępów w nauce (Martyna uczy się zaledwie od kilku tygodni),  Weronika Deminiak i M.Doniec w Wesołej melodii na dzwonki i pianino (komp. W. Deminiak, M. Doniec) wspólnie z instruktorem  stworzyła własną kompozycję. Brawo, brawo, brawo.  Wiktoria Pokorniecka - ćw. 6 i ćw. 7 (komp. A.M. Klechniowska) systematyczne ćwiczenia nie poszły na marne. Wiktora pokazała, że jak się chce to można wiele osiągnąć.  Gabrysia Mistrzak - U Kowala na wsi (komp. A.M. Klechniowska). Obyta ze sceną Gabriela nie zawiodła swoich fanów. Z wyczuciem, delikatnie i bardzo muzycznie przeniosła nas do kuźni. Ania Wojewoda i M.Doniec  wspólnie zabrzmieli w Przybieżeli do Betlejem. Okazało się, że znana kolęda może stać się  jeszcze piękniejszą,  gdy zagra ją Ania wespół z nauczycielem. Było świątecznie. I tak już pozostało dzięki kilku  następnym utworom w wykonaniu Oli Markiewicz Lulajże Jezuniu – Oleńko gratulujemy intensywnych ćwiczeń – zagrałaś świetnie,  Konrada  Grzegorzek - Bóg się rodzi to było już prawie zawodowstwo, Kamili Przywarskiej Wśród nocnej ciszy Kamila też wie i udowodniła, że trening czyni mistrza. Świątecznie zagrała także Ania Pol - Jezus Malusieńki z taktem i gracją. Podobnie Amelia Jeske - Przybieżeli do Betlejem pięknie się prezentowała przy pianinie i z uśmiechem przywołała atmosferę świąt. Angelika Wysocka wyczarowała natomiast klawiszami pianina kolędę Gdy śliczna Panna , a publiczność wkrótce po młodej pianistce z powodzeniem zaczarował Michał Bejma w Gdy się Chrystus rodzi. Pan Michał gra również na perkusji i ćwiczy chwyty gitarowe. Profesjonalne wykonanie Imagine (komp. J. Lennon) w wykonaniu Martyny Frąckowiak i Mateusza Dońca – akordeon, ujęło zebraną widownię znaną rockową balladą. Również  Magdalena Kaczmarek pokazała kunszt pianisty przybliżając utwór etiuda 38 op. 108 nr 16 (komp. L. Schytte)

W sali Biblioteki młodym pianistom z dumą przysłuchiwali się rodzice, dziadkowie i przyjaciele. Mateusz Doniec koncert pięknie poprowadził i podziękował adeptom. 

I my dziękujemy za przemiły wieczór.

Elżbieta Skrzypczak

 

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku