I turniej recytatorski „Głos Poezji”

W dniu 15 listopada 2007 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie odbył się I Turniej Recytatorski „Głos Poezji”. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.Celem konkursu było uwrażliwienie młodych ludzi na piękno języka ojczystego poprzez poezję Wisławy Szymborskiej i ks. Jana Twarowskiego. Zaproszenie do udziału skierowane zostało do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu wągrowieckiego. Przyjęło je 32 uczestników. Młodzież zaprezentowała się w dwóch dowolnie wybranych przez siebie utworach. Nad przebiegiem turnieju czuwało jury w składzie: Karol Kruś Dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wągrowcu- Przewodniczący Jury, Elżbieta Rożnowska Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu oraz Renata Wójcik bibliotekarz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wągrowcu.Na brak strawy duchowej nikt narzekać nie mógł. Obok poezji mówionej w wykonaniu uczestników turnieju zebranych w auli widzów uraczył poezją śpiewaną Krzysztof Koniarek. Po długich obradach jury postanowiło przyznać : I miejsce Karolinie Meyer z Gimnazjum nr 1, im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, II miejsce Monice Dziuma z Gimnazjum nr 1, im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, III miejsce Patrycji Dąbrowskiej z Zespołu Szkół w Wapnie.

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Wyrzykowska z Gimnazjum nr 1 im. Marii Konopnickiej w Wągrowcu, Jakub Kąkol z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie oraz Natalia Ważniewicz z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach.Nagrody specjalne jury odebrali: Agata Mielcarek oraz Piotr Paczewski z Gimnazjum nr1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach. Statuetki dla zwycięzców ufundowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji w Poznaniu, natomiast wszelkie nagrody Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wągrowcu. Gratulujemy uczestnikom oraz ich opiekunom, nauczycielom i rodzicom. Trzymajcie się poezji jako tej „zbawiennej poręczy”. Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Bibliotek: Wojewódzkiej w Poznaniu i Powiatowej w Wągrowcu za pomoc w organizacji turnieju. Dyrekcji i nauczycielom MOW w Antoniewie dodatkowo za oprawę multimedialną turnieju.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku