III Przegląd Poezji „Głosem Dziecka” rozpoczęty

Jesień to czas refleksji i zadumy, jesień to też w Gminie Skoki czas poezji! Po raz trzeci zaczął się III Przegląd Recytatorski „Głosem Dziecka”. W tym roku tematem przewodnim jest Emilia Waśniowska – autorka wierszy i opowiadań chętnie czytanych przez dzieci i dorosłych, tekstów piosenek śpiewanych przez poznańskie „Łejery”, wieloletnia dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 34 w Poznaniu, nauczycielka języka polskiego, przyjaciółka swoich podopiecznych, wspaniały człowiek. O Emilii chciałoby się napisać dużo więcej. Jej piękne, mądre i twórcze życie zaowocowało wieloma skarbami, którymi obdarowała ludzi przypadkowych, przyjaciół, uczniów. Wyjątkowym skarbem są słowa. Po wiersze z tomiku poetki sięgają przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych w Skokach i w całej naszej gminie.

Rodzice, którzy przybyli na spotkanie z poezją Emilii słuchali wierszy w wykonaniu swoich pociech z wielką radością. Niektórzy już zakupili tomiki z wierszami poetki. Dzieci recytują (konkurs jeszcze trwa) pięknie. Są wspaniale przygotowane. Organizatorów cieszy olbrzymie zainteresowanie poezją. Organizacja przeglądów i konkursów recytatorskich to niezastąpiona forma promocji literatury. Dziękujemy Wam dzieci za to, że wybieracie spotkanie z książką. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom i opiekunom za rozpowszechnianie informacji o konkursach i pomoc w przygotowaniu młodych artystów do występów.

Na zaproszenie skockiej Biblioteki do udziału w przeglądach i konkursach recytatorskich wierszy Emilii Waśniowskiej zgłosiło się 141 dzieci w wieku od 5 do 13 lat.

Dzieci podzielono na trzy grupy wiekowe: przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3 i klasy 1-6.

W pierwszej odsłonie 16 listopada swoje rozwijające się talenty recytatorskie prezentowały przedszkolaki i to je prezentują poniższe zdjęcia. Wyniki uczniów szkół podstawowych pozostałych konkursów podamy wkrótce.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku