"Ja to mam szczęście"

„Ja to mam szczęście”

Poetycki salon w skockiej bibliotece gościł 10 listopada 2017 niektórych  dorosłych spośród wielu, czyli tych, którzy lubią…poezję! Większość przybyła, aby posłuchać recytacji wierszy autorstwa: Wisławy Szymborskiej i ks. Jana Twardowskiego. Ośmioro z sześćdziesięciu obecnych w sali podjęło się artystycznego przekazu tejże poezji. Dobór wierszy i własne interpretacje recytatorów dostarczyły widzom refleksji i cennych informacji o wartości poezji we współczesnym świecie. Dobrze jest bowiem móc zanurzyć się w wierszach tak niezwyczajnie zwyczajnych. Znaleźć w nich chwilę radości i ukojenia. Bo przecież „nic dwa razy się nie zdarza…” pisała Szymborska. Albo pochylić się ot tak po prostu nad maleńkim stworzeniem i docenić jego piękno jak to uczynił w wierszu ks. Jan Twardowski:

„Mrówko co nie urosłaś w czasie wieków 
ćmo od lampy do lampy 
na przełaj i najprościej 
świetliku mrugający nieznany i nieobcy 
koniku polny 
ważko nieważka 
wesoło obojętna 
biedronko nad którą zamyśliłby się 
nawet papież z policzkiem na ręku”

Mamy więc szczęście, że możemy delektować się poezją również… śpiewaną. Tą uraczył nas Grzegorz Tomczak w recitalu autorskim. Zabrzmiały liryczne utwory, wśród nich między innymi: „Niebieska piosenka”, „Poznańska miłość”, „Ukraina jest zielona” i inne równie nostalgiczne.

Grzegorz Tomczak jest twórcą tekstów piosenek napisanych m.in. dla: Maryli Rodowicz („Ja to mam szczęście”), Andrzeja Zauchy, Zbigniewa Wodeckiego i dla…Grupy Artystycznej Skoczki („Wielka rzecz”). Organizatorem salonu poetyckiego była tradycyjnie skocka biblioteka.

Więcej zdjęc: https://drive.google.com/open?id=1do6iJhnGRiviH4nB2gTsjhvW6-02Aghr

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku