Jak wygląda bajkopisarz? – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

Jak wygląda bajkopisarz? - mógł się przekonać każdy, kto przyszedł do Biblioteki Publicznej w Skokach 21 września 2009r., o godz. 17.00, na spotkanie z Panem Grzegorzem Kasdepke. Pan Grzegorz opowiadał o swoim pisarstwie, o tym skąd się ono u niego wzięło, jak się zaczęło. Okazuje się, że wcale nie planował swojego pisania. Bezpośrednim źródłem natchnienia stał się syn Pana Kasdepke - Kacper. To dla niego i przez niego zaczął pisać książki dla dzieci. Co ciekawsze, wraz z dojrzewaniem, wzrostem syna, zmieniają się, rosną adresaci jego książek. Także książki są coraz grubsze. Pan Kasdepke przyniósł je ze sobą na spotkanie z dziećmi, pokazał i opowiedział troszkę o każdej z nich.

Dzieci były bardzo zainteresowane, pytały o wszystko, nie tylko o same książki. Zarzuciły autora pytaniami: „Którą ze swoich książek lubi Pan najbardziej?", „Jakie książki lubi Pan czytać?", „Ile Pan waży?", „Ile ma Pan wzrostu?", „Gdzie Pan mieszka?", „Co lubi Pan jeść?".

Z pozoru nie zawsze trafione pytania, ale czy zbadał ktoś kiedyś wpływ wagi, wzrostu, czy też menu pisarza na jego twórczość? Być może wszystko to ma niebagatelne znaczenie dla tego, co później wymyśla i przelewa na papier taki „bajkopisarz".

Młodzi czytelnicy wydawali się być bardzo podekscytowani tym niecodziennym spotkaniem, tym bardziej, że mogli zakupić książki Pana Grzegorza Kasdepke na własność i otrzymać od niego autograf.

Wszyscy czekamy na kolejne spotkanie z innym autorem bądź autorką książek dla dzieci. Ciekawe, czego od nich się dzieci dowiedzą? Czy potrafią odpowiedzieć na wszystkie, niełatwe przecież, pytania swoich młodych czytelników?

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku