Jan Hyjek

Pisarz, lotnik, spadochroniarz… po raz drugi w Skokach

                                                                             Spotkanie z Janem Hyjkiem


7 października nauczyciele i młodzież skockiego gimnazjum mieli okazję spotkać się z Janem Hyjkiem, poetą, muzykiem, rzeźbiarzem, miłośnikiem podniebnych podróży, pedagogiem….Rzec można postacią nietuzinkową.                                                                                                                                                                      

Jak sam o sobie mówi, jest przede wszystkim ojcem i mężem, i do tej roli podczas spotkania chciał przygotować młodych ludzi, chciał pokazać im drogę, którą powinni kroczyć by ich przyszłe życie było pomyślne i szczęśliwe. Mówił im o sprawach życia codziennego, o marzeniach, planach oraz o sztuce dokonywania wyborów. Uświadamiał, że to Oni są odpowiedzialni za swoje życie, i że wybory jakich dokonają rzutować będą na ich przyszłość. Namawiał jednak do tego by nie rezygnowali ze swoich marzeń i by dążyli do ich realizacji, by poprzez słowa nastawiali mózg, który steruje realizacją zamierzeń -  bo chcieć to móc. Spotkanie uświetnił śpiewem, grą na gitarze i trąbce.

Nietuzinkowość gościa, jego pasje i determinacja w ich realizowaniu sprawiły, że młodzież słuchała Jego opowieści z wielkim zainteresowaniem. Co z tego wyniknie i na ile to, co usłyszeli wpłynie na ich życie, okaże się w bliższej lub dalszej przyszłości. My tylko mamy nadzieję, że czas spędzony w bibliotece nie był dla nich czasem straconym, że słowa, które padały nie były słowami rzucanymi na wiatr.

 

                                                                                                                                            Sylwia Popadowska   


bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku