Kolonie w Warszawie, edukowanie przez podróżowanie

Podczas minionych ferii zimowych grupa dzieci ze Skoków wybrała się na kilka dni do Warszawy.

Pierwszego dnia uczestnicy wypoczynku udali się z wizytą do króla Jana III w Wilanowie oraz spacerowali alejami przepięknego Królewskiego Ogrodu Światła. We wtorek natomiast było moc nauki poprzez zabawę w Centrum Nauki Kopernik oraz w Planetarium. Atrakcje sfinansowane zostały przez Zarząd Banku Spółdzielczego w Gnieźnie. Uczestnicy kolonii podziwiali również panoramę Warszawy z XXX piętra Pałacu Kultury i Nauki. Trzeciego dnia kolonii z Biblioteką dzieci dotknęły historii spacerując uliczkami Warszawskiej Starówki, odwiedzając Pomnik Małego Powstańca, Archikatedrę i Grób Nieznanego Żołnierza. Stanęły przed pomnikami: Józefa Piłsudskiego i Józefa Poniatowskiego, Adama Mickiewicza i Mikołaja Kopernika oraz przed domem urodzenia Marii Skłodowskiej - Curie. Widziały Pałac Prezydenta RP oraz odwiedziły wiele innych znaczących miejsc. Zagrał i zaśpiewał dla nich nawet warszawski kataryniarz. Dzień czwarty - na sportowo. Dzieci zwiedziły PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego. Stadion jest nie tylko domem Reprezentacji. To mutimedialna arena kulturalna, rozrywkowa i sportowa. Widziały autostradę stadionową, szatnie piłkarzy, lożę kryształową, miejsce konferencji prasowych i studio telewizyjne. Stadion to wielki obiekt wielu możliwości, niezapomnianych wspomnień, przeżyć i emocji. Tego samego dnia z okazji dnia pizzy, zajadały się nią na Placu Zamkowym.
Biblioteka w Skokach edukuje swoich małych użytkowników poprzez podróżowanie z dziećmi. To jedna z naszych misji od 17 lat. Do zobaczenia na kolejnym wyjeździe!

""