Kolorowe i bajkowe Święto Biblioteki

Deszczowo, ale kolorowo i bajkowo

 

Deszcz, pochmurne niebo i brak słońca nie zniechęciły przedszkolaków i ich opiekunów z Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach, by wziąć udział w Bajkowym Przemarszu, który 20 maja przeszedł ulicami naszego miasta. Trasa przemarszu wiodła z Przedszkola   do sali  Biblioteki Publicznej przy ul. Ciastowicza 11a, gdzie na młodych skoczan czekało wiele atrakcji. Jedną z nich była wizyta Baby Jagi, czarownicy z baśni o Jasiu i Małgosi, autorstwa Braci Grimm. Baba Jaga oprócz ciekawych opowieści o swoim życiu i nie tylko, magicznych zaklęć i słodkich niespodzianek miała dla najbardziej aktywnych przedszkolaków nagrody książkowe. Znalazła również czas, by przeczytać dzieciom bajkę o niszczycielach książek, dać kilka rad jak dbać o książki oraz zrobiła sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.                                                                                                                        

Kolejnym punktem majowego spotkania był Bajkowy Bal, podczas którego dzieci nie tylko tańczyły ochoczo w rytm znanych piosenek, ale również miały okazję powiedzieć kilka słów o swoim ulubionym bajkowym bohaterze,zaśpiewać ulubioną piosenkę bądź wyrecytować wiersz. Za odwagę  otrzymały słodki upominek.                                                                                                                                       

Oprawę muzyczną imprezy przygotował i czuwał nad jej przebiegiem Mateusz Doniec. Dzięki niemu  z głośników popłynęły takie hity, jak: „Na Wyspach Bergamutach”, „Kaczuchy” oraz „Mucha w mucholocie”. W rolę złej Baby Jagi wcieliła się Karina Olejniczak. Jej charakteryzacja zdumiała wielu. Dzieci nie dały się jednak oszukać. Środowa impreza odbyła się w ramach organizowanego rokrocznie przez Bibliotekę Publiczną w Skokach spotkania z cyklu „Święto Biblioteki”.

                                                                                                                         Sylwia Popadowska

 P.S.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia spotkania pt. „Święto Biblioteki”, w szczególności Dyrekcji i Pracownikom Przedszkola Samorządowego im. Kubusia Puchatka w Skokach, Karinie Olejniczak oraz Mateuszowi Dońcowi.

 

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku