Koncert Krzysztofa Krawczyka - zobacz relację, GALERIĘ I FILM

 

Rekordowa liczba uczestników, bo ponad 900 osób skorzystało z zaproszenia Biblioteki i 13 marca br. przybyło do hali Gimnazjum by uczestniczyć w Koncercie pt."Dziewczyny! Kto, Je zna?" w wykonaniu Krzysztofa Krawczyka z zespołem.

I chociaż adresatkami Koncertu odbywającego się z okazji Dnia Kobiet były panie, to większości z nich dzielnie towarzyszyli panowie, a wszystkich przybywających do hali z uśmiechem i z wielką serdecznością witali panowie: Antoni Wiśniewski i Karol Kłos, którzy równocześnie każdą z pań obdarowali symbolicznym kwiatkiem. To powitanie, już na wstępie stworzyło miłą i sympatyczną atmosferę, którą pogłębiły słowa powitanie wypowiedziane przez dyrektora Biblioteki Elżbietę Skrzypczak:

„Drogie Panie, Szanowni Panowie! Z okazji Dnia Kobiet zapraszam Państwa w rejs po najpiękniejszych, niezapomnianych, nieprzemakalnych przebojach jedynego takiego kapitana, jedynego niezatapialnego statku- statku na parę. I żaden sztorm, ani burze groźnymi być nie mogą, bo jesteś Ty-kapitanie.Po raz pierwszy w Skokach, pod skocką banderą z cudowną załogą i na pokładzie z najwspanialszą skocko - wielkopolską publicznością Krzysztof Krawczyk.Ahoj Kapitanie!"

Po tych słowach scena bezpowrotnie już należała do Krzysztofa Krawczyka, Gwiazdy polskiej estrady, znanego powszechnie ze spektakli telewizyjnych i radiowych oraz z nagrań płytowych, który tego wieczoru wraz ze swym zespołem specjalnie przybył i zaśpiewał dla skockiej publiczności. Zebrani usłyszeli więc kilkanaście niezapomnianych przebojów w wykonaniu artysty, w tym min.: Ostatni raz zatańczysz ze mną, Byłaś tu, Byle było tak, Rysunek na szkle, Jak minął dzień, Pamiętam Ciebie z tamtych lat, Gdy nam śpiewał Elvis Presley, Parostatek, Chwalcie Pana wszystkie narody, Luba Luboczka, Tobie i mnie, Pogubiłem drogi, Zawsze w drodze, Mój przyjacielu, Intro i Chytry lis, przy czym każdy z nich nagradzano gorącymi brawami.

Poszczególne przeboje artysta przeplatał słowami o swym życiu i doświadczeniach życiowych, a koncert zakończył wspólnym z publicznością wykonaniem na stojąco pieśni Abba Ojcze.

Sobotni wieczór, 13 marca br. dobiegł końca. Jednak w pamięci wielu, nie tylko Skoczan pozostał jako kolejne miłe przeżycie kulturalne, a jego uczestnicy już teraz czekają na dalsze spotkania z kulturą, a organizatorom - Bibliotece Gminnej życzą wytrwałości i sukcesów na tym odcinku jej działalności. E. Lubawy

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku