Koniec tegorocznych ferii w Bibliotece

GRUPA MŁODSZA 4-6 LAT, II TYDZIEŃ

FERIE Z BIBLIOTEKĄ i …z POLICJANTEM I LEŚNIKIEM (Grupa II – 23.02.2015 r.)

Poniedziałek ,dzieci z grupy młodszej, rozpoczęły od spotkania z Policjantami. Dowiedziały się jak bezpiecznie zachowywać się w czasie ferii. Bibliomaluchy, 23 lutego, odwiedził również leśnik, czyli FERIE Z BIBLIOTEKĄ i …z LEŚNIKIEM Z NADLEŚNICTWA ŁOPUCHÓWKO. Dzieci dowiedziały się , co w lesie piszczy…

FERIE Z BIBLIOTEKĄ i… z WĘDKARZAMI z POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO, KOŁO NR 120 W SKOKACH  (Grupa II – 24.02.2015 r.) - panowie przyjęli nas bardzo serdecznie i z pełnym zaangażowaniem oddali się opowieściom o rybach, o metodach wędkowania, o swoich przygodach podczas łowienia ryb. Słuchaliśmy uważnie. Popadliśmy w całkowity zachwyt, kiedy pozwolili nam samodzielnie chwycić wędki i łowić. Zaprosili nas również do wzięcia udziału w grach i zabawach, którym wędkarze oddają się zwykle dla rozrywki w przerwach między kolejnymi połowami. Było świetnie!!!

Podobał nam się również spacer po lesie i placach zabaw, na który zabrały nas panie. Leśny jogging – tego nam było trzeba!

FERIE Z BIBLIOTEKĄ i z… KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH W POTRZANOWIE (Grupa II, 25.02.2015 r.)

Było nas tylko siedmioro, ale spotkanie okazało się bardzo udane. Wycinaliśmy, kleiliśmy piękne wiosenne kwiaty i laurki dla ukochanych pań, mam i babć, tatusiów, braci, sióstr i… Pojawiły się również kolorowe iguany, niektóre próbowały się ukryć zręcznie wśród kwiatów. Biegały razem z nami po sali i straszyły panią Sylwię – bardzo nam się to podobało. Troszkę zabaw ruchowych na wesoło zafundowała nam pani Agnieszka – ona w ogóle okazała się pełna pomysłów i dobrego humoru.

Dziękujemy wszystkim paniom goszczącym nas tak serdecznie w pobliskim Potrzanowie.

Po powrocie do biblioteki poszliśmy do lasu na „leśny jogging”. Nie udało nam się ominąć placu zabaw, nogi same nas tam zawiodły. Uwielbiamy spacery i …kolorowe książki z biblioteki!

FERIE Z BIBLIOTEKĄ i… z KURKOWYM BRACTWEM STRZELECKIM W SKOKACH (Grupa II – 26.02.2015 r.)

Bracia przyjęli nas bardzo serdecznie, pokazali nam swoją niezwykłą siedzibę. Szczególnie podobały nam się tarcze strzeleckie i armata. Próbowaliśmy wcześniej wyobrazić sobie taką okolicznościową tarczę, powstały nawet rysunki, jednak to, co zobaczyliśmy przerosło nasze oczekiwania.

Serdecznie dziękujemy BRACIOM KURKOWYM ze Skoków za poświęcony nam czas. Teraz jesteście nam znacznie bliżsi, będziemy o Was pamiętać.

FERIE Z BIBLIOTEKĄ i …z OCHOTNICZĄ STRAŻA POŻARNĄ W SKOKACH (Grupa II – 27.02.2015 r.)

Nie spodziewaliśmy się takiego widoku, takich przystojnych strażaków, w prawdziwych mundurach, wozów strażackich, hełmów i całego tego sprzętu. W strojach ochronnych wyglądali jak rycerze, co zauważył Tymek.  Nasza skocka straż to bardzo profesjonalna jednostka. Cieszymy się, że mogliśmy zwiedzić jej siedzibę. Bardzo dziękujemy!

Po powrocie wzięliśmy udział w zajęciach prowadzonych przez MŁODYCH INŻYNIERÓW. Bardzo uważaliśmy, by nie była potrzebna interwencja OSP ze Skoków.

To był ostatni dzień ferii, przyszedł czas na podsumowania, wspomnienia i podziękowania. Było bardzo miło.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku