Konkursowa wiosna grupy Side Effect

KONKURSOWA WIOSNA GRUPY SIDE EFFECT

Grupa wokalna „Side Effect”, wspierana przez Bibliotekę Publiczną w Skokach, jest już stałym bywalcem wągrowieckiej „Witryny”. Zespół, który w przyszłym roku będzie obchodził 5 rocznicę powstania po raz kolejny udanie zaprezentował się na najważniejszym powiatowym konkursie dla zespołów wokalnych.

Młodzi artyści tym razem na warsztat wzięli ludowy utwór pt. „Oj siadaj, siadaj”. Tym razem przepis na sukces był dość nietypowy – folkowa melodia została połączona z nowoczesnym elektronicznym podkładem, a całość dopełniała oprawa taneczna i gra aktorska.

Kilka tygodni prób nie poszło na marne, „Side Effect” wyśpiewali drugie miejsce. To trzeci rok z rzędu, w którym stają na podium w tym konkursie.

W końcu przyszedł czas na pierwszy przegląd zespołu poza granicami powiatu Wągrowieckiego. 5 maja sześcioosobowa reprezentacja zespołu wybrała się do Lubonia, aby wziąć udział w Przesłuchaniach Młodych Talentów. Uczestników oceniało jury na czele którego stanęły Siostry Hybiak znane z programu „The Voice of Poland”. „Side Effect” zaskoczyli jurorów doborem materiału – „Ważne” z rep. Meza w aranżacji na 3 głosy. Występ konkursowy spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem (Jury komentowało występ od razu po jego zakończeniu). Na decyzję o zakwalifikowaniu się do koncertu finałowego trzeba jednak poczekać do 12 maja, na razie pozostaje więc trzymanie kciuków.

W czerwcu zespół będzie można usłyszeć na Dniach Skoków oraz podczas Nocy Bibliotek w Skokach. Koncert ten będzie niezwykły, ponieważ „Side Effect” połączą swe siły z kapelą góralską.  

Mateusz Doniec

siede_effect.jpg

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku