Książki na majówkę

book-759873_960_720_1.jpg     Każda pora roku jest dobra, by sięgnąć po książkę. Wiosną coraz częściej można sobie pozwolić na spacer z książką czy miłe chwile spędzane z nią w zaciszu ogrodu albo podwórka. Świeże powietrze i literatura to cudowne połączenie. Zachęcając do lektury na świeżym powietrzu, ośmielamy się zaproponować kilka tytułów.

Najmłodszym proponujemy zabawną historyjkę zatytułowaną Kaczorek, który wstydził się kwakać autorstwa Malachy Doyle oraz Janet Samuel.

Mali fani futbolu z pewnością zainteresują się książkami z cyklu Bohaterowie z boiska. Poznają dzięki nim opowieści o polskich piłkarzach: Łukaszu Fabiańskim, Włodzimierzu Lubańskim, Jakubie Błaszczykowskim, Arkadiuszu Miliku i o innych.

Zawsze można sobie też pozwolić na powroty do sprawdzonych klasyków, np. do nieśmiertelnego Kubusia Puchatka.

Nastolatkom proponujemy książki o ich problemach, o wyzwaniach jakie stawia przed nimi życie. Namawiamy do sięgnięcia po powieść Katarzyny Ryrych Jasne dni, ciemne dni z serii Plus minus 16.

Dla kochających podróże i zmagania z własnymi słabościami mamy Raport specjalny. 20 niesamowitych historii pod redakcją Barbary Żukowskiej.

Z książką Marcina Kydryńskiego Biel wędrujemy do Afryki i dosłownie oglądamy ten kuszący kontynent dzięki przepięknym zdjęciom.

Inną, trudną rzeczywistość Afryki, widzianą oczami tamtejszych dzieci mamy możliwość poznać dzięki opowiadaniom zawartym w publikacji Powiedz, że jesteś jedną z nich autorstwa Uwem Akpan.

 

Miłośników sensacji i historii z pewnością zainteresuje Sedinum Leszka Hermana. Zaprowadzi ona czytelników do Szczecina, do jego podziemi i skrywanych tajemnic.

 

Nawet najbardziej ukochana osoba może stać się nagle bardzo niewygodna, jeśli w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze – Jak cię zabić, kochanie? Alka Rogozińskiego to kryminał, który zaskakuje i bawi jednocześnie.

 

Dziewczyny, które zabiły Chloe Alex Marwood – z pewnością na długo pozostanie w pamięci każdej osoby, która ją przeczyta. Nie może być inaczej, gdy dziecko morduje dziecko.

 

Co się stanie jeśli w dawno minione czasy, dokładnie do roku 1844, dostanie się nowa, nieznana tak naprawdę wówczas nowa technologia? Jak potoczy się historia? Jakie demony się wtedy wyłonią? Kto chce się przekonać niech sięgnie po książkę Krzysztofa Piskorskiego Czterdzieści i Cztery.

Macie jeszcze w pamięci film Wołyń Wojciecha Smarzowskiego? Chcecie poznać jeszcze jedną prawdziwą opowieść o tamtych wydarzeniach? Sięgnijcie po Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia Krzesimira Dębskiego.

Na koniec coś cudownego, kuszącego zapachem i smakiem – dawna Sycylia i miłosna historia w książce Marleny de Blasi Tamtego lata na Sycylii.

 

ZAPRASZAMY DO LEKTURY!

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku