Kubusiowe święto

Kubuś Puchatek, miś „o małym rozumku lecz wielkim sercu” 14 października skończył 86 lat. Choć wiekiem przypomina naszych dziadków, tak naprawdę jest młody, powiedzieć nawet można, że z roku na rok coraz młodszy. A wszystko to za sprawą dzieci. To one są jego najlepszymi i najwierniejszymi przyjaciółmi. To dzięki nim ubywa mu lat. Jego twórca Alan Alexander Milne nawet w najskrytszych marzeniach nie przewidział tego, że postać pluszowego misia, którą stworzył dla swojego synka Krzysia, przynosić będzie tyle radości innym dzieciom, i że fascynacja tą postacią trwać będzie przez tyle lat.

Bardzo dobrym dowodem na to jest obecność licznej grupy młodych skoczan i ich rodziców na imprezie urodzinowej Kubusia Puchatka zorganizowanej we wtorkowe popołudnie, 16 października przez skocką książnicę. Niektórzy z przybyłych przynieśli ze sobą pluszowych mieszkańców Stumilowego Lasu. Na imprezie gościli więc m.in. Tygrysek, Kłapouchy no i oczywiście sam jubilat - Puchatek. 3-letnia Oliwka przyniosła ze sobą również „kubusiową” parasolkę i… „kubusiowe” skarpetki. Uczestnicy spotkania poznali okoliczności „narodzin” Kubusia, dowiedzieli się gdzie znajduje się jego muzeum, a także, że jedna z ulic Warszawy nosi jego imię. Oprócz tego nauczyli się Misiowej Mruczanki, przystroili salę własnoręcznie ozdobionymi, kolorowymi balonikami, doczepili Kłapouchemu ogon oraz „upiekli” (pokolorowali) urodzinowy tort. Spotkanie zakończyło gromkie „Sto lat” oraz wspólne zdjęcie.

Jak widać miłość do pluszowego niedźwiadka trwa i trwać będzie wiecznie. Mamy nadzieję, że rok minie szybko i kolejne urodziny obchodzić będziemy w jeszcze liczniejszym gronie. Wszystkim uczestnikom spotkania serdecznie dziękujemy. Tych, którzy już tęsknią za pluszowym misiem zapraszamy do Biblioteki 30 października, o godz. 16.00 na spotkanie z cyklu „Baśnie na dużym ekranie”. Tym razem Miś Puchatek przejdzie konfrontację z Misiem Uszatkiem. A co z tego wyniknie? Zobaczycie. Serdecznie zapraszamy.

Obie imprezy organizowane są w ramach działań Biblioteki Publicznej w Skokach na rzecz kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku