Grafika: ręce piszące po klawiaturze komputera.

Kursy programowania online

Koduj_pro, czyli nauka programowania w domu

Chcesz nauczyć się programowania? Skorzystaj z darmowego dostępu do platformy Liga Niezwykłych Umysłów i weź udział w kursie online z języka Python lub obsługi baz danych SQL (poziomy podstawowe)!

Aby otrzymać dostęp do jednego z kursów należy:

 • Być czytelnikiem naszej Biblioteki,
 • Założyć swoje indywidualne konto na platformie Ligi Niezwykłych Umysłów, LNU (osobom niepełnoletnim konto zakłada rodzic),
 • Po założeniu konta, w celu wypożyczenia licencji, prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. informację o zamiarze skorzystania z kursów. W odpowiedzi dostaniesz od nas specjalny kod aktywacyjny, który należy wpisać w zakładce "Moje konto". Po wysłaniu poprawnego kodu, czytelnik zobaczy komunikat o dołączeniu do grupy oraz ikonkę z nazwą grupy BPMiG Skoki.
 • Jeśli licencja na wybrany przez Ciebie kurs nie jest aktualnie wypożyczona, bibliotekarz przydzieli Ci dostęp pozwalający na bezpłatne korzystanie z wybranego kursu,
 • Po upływie terminu wypożyczenia licencji można ponownie zgłosić się o jej przydzielenie.

Dostępne kursy:

Python Level 1/dostęp na 21 dni

 • 7 rozdziałów, 169 lekcji
 • Zakres zagadnień: zmienne, łańcuchy znaków i ich metody, typy danych, operatory arytmetyczne, funkcje, instrukcje warunkowe, operatory logiczne, pętle, sekwencje danych: łańcuchy, krotki, listy i operacje na sekwencjach, zbiory, słowniki, obsługa wyjątków, praca z plikami tekstowymi.

SQL Level 1/ dostęp na 21 dni

 • 5 rozdziałów, 116 lekcji
 • Zakres zagadnień: wprowadzenie do baz danych, pobieranie danych, sortowanie, warunki – operatory porównania i operatory logiczne, grupowanie, operatory arytmetyczne, wprowadzanie danych, modyfikowanie danych, usuwanie danych, tworzenie tabel, modyfikowanie tabel, usuwanie tabel, podstawy łączenia tabel.
  Platforma LNU jest profesjonalnym narzędziem do nauki programowania, nagrodzonym złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020. Zawiera kursy programowania i obsługi baz danych w językach C++, Python, Java i SQL. Dzięki zawartej w niej wiedzy, automatycznej i natychmiastowej ocenie rozwiązań użytkowników oraz dostępie do pomocy konsultantów, umożliwia samodzielną naukę programowania od podstaw, a także wspomaga prowadzenie zajęć stacjonarnych oraz zajęć prowadzonych online z tego zakresu.

Co to jest platforma LNU?

Zobacz krótki film wprowadzający

Informacje

Ania Maciąg, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.