Lekcja historii o Skokach

LEKCJA HISTORII O SKOKACH

Niewiele jest w życiu wydarzeń, które zapadają nam w pamięć tak mocno, że aż nie chce się o nich zapomnieć. Do takich z pewnością od 2 kwietnia 2017 należeć będzie inscenizacja pt.: „Moje miasto na przestrzeni wieków”. Spektakl powstał z myślą o przekazaniu informacji o dziejach miasta, w którym urodzili się, dorastali i mieszkają Skoczanie. W inscenizacji uświetniającej obchody Jubileuszu 650-lecia Miasta Skoki zagrało ponad 160 mieszkańców Skoków: dzieci, młodzież i dorośli. Wszyscy razem, powodowani tęsknotą za historią, zapragnęli natchnąć publiczność przeżywaniem interesujących wydarzeń z przeszłości. Każda zagrana w przedstawieniu rola ukazała ważny fragment historii miasta. Nie było przypadkowych scen, wyimaginowanych postaci. Był za to pełny profesjonalizm, objawiający się w najmniejszym szczególe.  "Jako aktorzy, czujemy radość i dumę z udziału w jedynym takim widowisku o Skokach. Owe role zawdzięczamy autorce scenariusza i głównemu reżyserowi inscenizacji - BARBARZE SURDYK" – przyznali zgodnie zaangażowani młodzi ludzie. Pani Basia kolejny już raz pokazała skockiej widowni swój niezwykły talent twórczy i umiejętność zaangażowania w wielkie dzieło setek osób, wielu instytucji, stowarzyszeń, organizacji i zespołów artystycznych działających w Skokach. Korzystając z konsultacji historycznych swojego małżonka Andrzeja, zilustrowała dzieje Skoków począwszy od XIV wieku aż po dzień dzisiejszy. W holu hali przybyli na inscenizację widzowie mogli obejrzeć i podziwiać dorobek kulturowy, historyczny i artystyczny prezentowany przez następujące organizacje: Klub Sportowy WEŁNA SKOKI, Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach, Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka ALIA w Antoniewie, 7. Skocka Drużyna Harcerska HYCE, PTTK KLIMCZOK, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych/ Koło w Skokach, Skocki Chór Kameralny, Emerycki Zespół Śpiewaczy HARFA, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Skokach, Kurkowe Bractwo Strzelecke w Skokach, Towarzystwo Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło w Skokach, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 120 w Skokach, Zespół SIDE EFFECT. 
 Patronat nad inscenizacją objął Tadeusz Kłos - Burmistrz Miasta i Gminy Skoki. 
Przedstawienie współtworzyły: Izabela Biała, Katarzyna Dziel, Elżbieta Słoma i Alicja Gapińska. 
Wszystkim Państwu, którzy w jakikolwiek sposób służyli pomocą w zorganizowaniu widowiska  koordynator wydarzenia - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach dziękuje najserdeczniej. 


Elżbieta Skrzypczak

ZDJĘCIA: KINGA LUBAWA

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku