Letnia biblioteka dziecięcej radości

Letnia biblioteka dziecięcej radości

Lato kolorowe, pełne słońca, wymarzone, atrakcyjne. Wakacje z przygodami, z odkryciami i dziecięcą radością. Czy właśnie takie zagościły w skockiej bibliotece? Dołożyliśmy wszelkich starań, aby tak było. Ponad 300 małych i dużych uczestników! Uśmiechnięte twarze, zainteresowane spojrzenia, zmęczenie fizyczne i zaciekawienie. Takimi jawią się nam bibliomaluchy i bibliostarszaki spędzające półkolonie w skockiej instytucji kultury. Tradycyjnie dużo jeździliśmy, sporo się nauczyliśmy, była zabawa na całego, codzienna frajda czytelnicza i oczywiście wspaniała atmosfera stworzona przez dzieci i ich opiekunów. Tak trzymać! Gdzie byliśmy?

• W Borówcu – serca entuzjastów kolejnictwa zabiły z zawrotną prędkością na widok największej makiety kolejowej w Polsce.

• W Dziekanowicach –Wielkopolski Park Etnograficzny ujął nas spokojem i wiejską sielanką. Ta ostoja ciszy niezwykle przydała się pełnym energii dzieciom. Tworzyliśmy zabawki ze słomy, poznaliśmy wiejskie zabawy, czyli …jak za bardzo dawnych lat.

• W Poznaniu urzekła nas Brama Poznania, czyli pierwsze w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa. Dowiedzieliśmy się: jakie wzgórze znajduje się w Poznaniu i co ma wspólnego z czarcimi ogonami? O czym dawno temu musiał zadecydować książę Przemysł I? Jak to się dzieje, że powstają łańcuchy górskie. Wsłuchaliśmy się w legendę „ jak diabły chciały zatopić Poznań” i jak zbudować niepowtarzalne konstrukcje z materiałów recyklingowych.

• W ZOO podziwialiśmy różnorodność świata przyrody, ptaki, ssaki drapieżne, zwierzęta domowe, trawożerne olbrzymy – słonie oraz gatunki zagrożone wyginięciem.

• Muzeum Narodowe w Poznaniu to nasza arcyduma. Był spacer po galerii oraz część warsztatowa podczas której mogliśmy wyrazić się plastycznie poprzez własną twórczość. O muzealnej kolekcji przepięknie opowiedział edukator.

• W Wągrowcu – były filmy w kinie w duecie z popcornem.

• W/przy bibliotece: koszulkomania, warsztaty 3D – to taki specjalny długopis, fotobudka, tor przeszkód i strzelanki laserowe. A wszystko to z firmą Active Sport.

Dodatkowo w bibliotece odbyły się: warsztaty plastyczne i ukraińskiej sztuki ludowej, wielkie gotowanie, zumba i Letnia Szkoła Magii. Ta ostatnia dzięki pani Magdalenie nie ma sobie równych. Zdjęcia trochę Państwu pokażą, ale nasze przeżycia? WOW! Nie do opisania.

Elżbieta Skrzypczak

Galeria zdjęć

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku