Mikołajki Majki w Skokach 2011

Tradycyjnie już świętowaliśmy w Skokach „Mikołajki”. Wyjątkowe w tym roku, bo z Majką Jeżowską. Hala widowiskowa w Skokach 4.grudnia 2011 omal nie pomieściła ponad 1500 osób. Bawili się rodzinnie i Skoczanie, i przybyli spoza gminy mikołajkowi goście. Wielkim przeżyciem dla grupy artystycznej Skoczki, działającej przy Bibliotece w Skokach był wspólny występ z Majką.

Ale od początku….najpierw powitaliśmy dzieci i wspólnie zapaliliśmy światełka na największej skockiej choince. Choinka pokazała się w pięknej krasie, a światełka „odpalane” w rytm wspólnego odliczania według nowoczesnej techniki komputerowej robiły nie lada wrażenie. Dalej na scenie błysnęły świątecznym blaskiem skoczkowe gwiazdeczki z kolędami w nowoczesnych aranżacjach. Zaproszona przez małych artystów Majka nie tylko śpiewała i tańczyła, ale organizowała na estradzie konkursy dla najmłodszych. Piosenką „Kochany Panie Mikołaju” wywołaliśmy skockiego Mikołaja i jego pomocników.

Po złożeniu życzeń świątecznych wręczono dzieciom słodkie upominki. Paczki w liczbie 1833 przygotowano dla wszystkich dzieci z miasta i wsi gminy Skoki.

Sponsorem głównym imprezy była Gmina Skoki, dofinansowanie otrzymaliśmy także od Stowarzyszenia Lokalna Grupa działania 7 Ryb. Organizacją imprezy zajęła się Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach, uniwersalna Biblioteka.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku