Mikołajki...teatralnie i wspomnieniowo

Mikołajki…teatralnie i wspomnieniowo

Mikołajkowa tradycja w Skokach trwa nieprzerwanie od ponad dwudziestu lat. Tegoroczne świętowanie jawiło się w odmienionej nieco szacie. Było niezwykle teatralnie zarówno na scenie jak i w hali. Publiczność w liczbie 1500 osób zajęła miejsca siedzące na krzesłach i trybunach.
Estrada w pierwszej odsłonie należała do „Dziadka do orzechów”. Rozpoznawalny balet z muzyką Piotra Czajkowskiego wystawiony został w Skokach przez artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu. Przyjęcie w domu Radcy, sen Klary i kraina słodyczy nie mają sobie równych wśród widowisk teatralnych o tematyce bożonarodzeniowej. Artyści dołożyli wszelkich starań, aby baśniowy Dziadek zachwycił najmłodszych. Oryginalne kostiumy, rekwizyty, elementy akrobatyki i scenografia przeniosły widzów w zaczarowany, magiczny świat. Tancerze wprowadzili na scenę Mikołaja – Antoniego. On sam, od dwóch dekad, czuje się znakomicie w roli świętego. I choć rozpoznawalny jest przez dzieci, każdej zimy na nowo oczekiwany i oklaskiwany. Dzieciom podarował słodkie upominki, sfinansowane tradycyjnie przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. 
Na świątecznej scenie jak zawsze wyjątkowo zaśpiewały i zatańczyły Skoczki. Instruktorzy grupy: Małgorzata Wiśniewska i Katarzyna Kędziora – Dukszta przy udziale Jacka Dukszty, przygotowali repertuar pełen świąt. Był taniec elfików do „Rocking Around the Christmas Tree”, wyśpiewane „Raduj się”, „Czas niespodzianek”, „Gdy gwiazdeczka” i „Szczęśliwych tylko dni”. Układy choreograficzne w reżyserii Duksztów zaprezentowane zostały do utworów: „All I Wat for Christmas is You” i „Sleigh ride”. 
Duma rozpierała serca publiczności, na widok i słuchanie Side Effect. Młodzi artyści, całkiem niedawno reprezentujący Skoczki, dzisiaj niemalże zawodowcy o pięknie brzmiących głosach, profesjonalnym ruchu scenicznym i aktorskim kontakcie z publicznością. 
Mikołajki zapewne długo jeszcze pozostaną w pamięci uczestników. Wszystkim dzieciom za udział dziękujemy i kłaniamy się ze świątecznymi serdecznościami. Organizator imprezy – BPMiG w Skokach.

WSPOMNIENIOWO 
W przygotowaniach do imprezy mikołajkowej po raz ostatni, zawodowo, uczestniczyła Gabriela Bałażyk. Pani Gabrysia przechodzi na emeryturę. Pieczę nad mikołajkami sprawowała od początku istnienia wydarzenia. Od 1993 pełniła funkcję "mamy chrzestnej" Grupy Artystycznej Skoczki. Na "pożegnalny" występ uszyła dziewczynkom sukienki. Dziękujemy Gabrysiu! Zdrowia ponad wszystko!

Zdjęcia: Foteska Kinga Lubawa
Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku