Mikołajkowa zamieć śnieżna

Mikołajkowa zamieć śnieżna

Śnieg na Mikołajki? Jeśli nie z nieba to z pewnością z wytwornicy. Gdzie? W skockiej hali 3 grudnia 2017. Sypnęło białym puchem aż miło się zrobiło i bardzo świątecznie.
Frajdę miały i dzieci, i dorośli widzowie uczestniczący w tradycyjnie organizowanej imprezie mikołajkowej. Ku uciesze publiczności zorganizowano tego dnia kilka artystycznych atrakcji.
Mikołajkowe popołudnie rozpoczęła Grupa Artystyczna Skoczki. Dźwiękami pastorałek i układami tanecznymi zainspirowanymi zimowym krajobrazem zjawiskowo zaprezentowała na scenie swoje umiejętności. Brawami nagrodzono dziewczęta z zespołu oraz instruktorów Grupy: Katarzynę Kędziorę – Duksztę, Małgorzatę Wiśniewską i Jacka Duksztę.
Dzieciom i ich rodzicom moc serdeczności na świąteczny czas życzył Tadeusz Kłos – Burmistrz Miasta i Gminy Skoki. W dalszej części programu marzenia pod choinką spełniły się dzięki aktorom z Filharmonii Pomysłów. Przepiękna sceneria, jak zawsze wspaniale odegrane role sceniczne i różnorodność strojów zachwyciły widownię. Bez trudu rozpoznaliśmy Sklepikarza i Laleczkę. Zagrali także: Pierrot i Tancereczka oraz pluszowe maskoty z Panem Kotem na czele. 
Był i Mikołaj, a nawet Mikołajów dwóch!!! Aż trudno było rozpoznać, który to senior Antoni, a który junior następca? Obaj sprawdzili się doskonale. Śpiewali, tańczyli, wręczyli dzieciom słodkie upominki i pozowali z najmłodszymi do wspólnych zdjęć. W rytmie zimowych przebojów muzycznych i spadających spod sufitu hali pięciuset balonów organizatorzy zakończyli skockie Mikołajki. Uraczono nimi 1680 osób – mieszkańców Miasta i Gminy Skoki. 
W zabezpieczeniu imprezy uczestniczyła Agencja Ochrony Bond Guard Security wraz z firmowym tygryskiem oraz mikołajkowa ekipa ratownicza Rescue Med Team. O światło i dźwięk z powodzeniem zadbała firma WIKaudio - Elektroakustyka. Zdjęcia wykonały: Foteska -Kinga Lubawa i Fotografia -Ewa Hermann (dostępne na fanpage’u Miasta i Gminy Skoki). 
Organizator – Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach dziękuje dyrektorom Szkoły Podstawowej i Przedszkola Samorządowego za zaangażowanie w rozpowszechnieniu ulotek informacyjnych oraz dziewczętom z MOW w Antoniewie występującym w roli Mikołajów i Śnieżynek.

 Więcej zdjęć: https://drive.google.com/open?id=1JNmg_xnCaEz20hYWuikzlDKvfSQeLzYV

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku