Mężczyzna w stroju Mikołaja siedzi na fotelu przed kominkiem. Za nim kobieta w stroju Mikołajki stoi obok choinki.

Mikołajkowy czas

Świąteczna biblioteka.

Pieczenie i ozdabianie pierników, tworzenie kartek świątecznych, malowanie ozdób gipsowych, filmy i bajki na dużym ekranie wypełniają świąteczny czas w Bibliotece. Począwszy od soboty 4. grudnia poprzez kolejne weekendy, 270 dzieci skorzysta z mikołajkowych atrakcji. Instytucja kultury pachnie wypiekami i rozbrzmiewa kolędami. Dzieci, te najmłodsze i nieco starsze gwarem, strojami i radością wprowadzają iście świąteczny klimat.
A ekipa instruktorska? Prawdziwi pasjonaci, gotowi do spełniania dziecięcych zadań specjalnych.

Mężczyzna w stroju Mikołaja siedzi na fotelu obok kominka i choinki. Obok niego stoi dwójka dzieci.
Mężczyzna w stroju Mikołaja siedzi na fotelu obok kominka i choinki.Przed nim stoi dziewczynka w czerwonej sukience.
Grupa dzieci chodzi wokół kolorowej maty położonej na podłodze.
Grupa dzieci i pięciu dorosłych stoi wokół kolorowej maty położonej na podłodze. Za nim wisi tło z gwiazdami.
Grupa dzieci siedzi przy dużym stoli i koloruje kredkami gipsowe figurki.
Dziewczynka ozdabia dużego, białego piernika kolorowymi lukrami.
Grupa dzieci siedzi w ławkach w klasie. Przed nimi stoi mężczyzna w przebraniu Mikołaja.
Grupa dzieci siedzi w ławkach w klasie.
Dziewczynka ozdabia brązową kartkę papieru kolorową choinką.
Na białych talerzykach leży dwanaście dużych ozdobionych pierników w kształcie renifera.
Grupa ośmiu osób stoi na tle gwieździstego nieba. Pięć osób ma na głowie rogi renifera.
Grupa dzieci siedzi przy stole i koloruje kredkami gipsowe figurki.
Trzy kobiety i dwie małe dziewczynki dekorują lukrem i kolorowymi posypkami pierniki.
Dwoje małych dzieci stoi po obu stronach siedzącego na fotelu Mikołaja.Za nimi ceglany kominek, obok udekorowana choinka.
Grupa małych dzieci rzuca się nawzajem niebieskim kulkami. Przed nimi kuca Mikołaj.
Grupa małych dzieci stoi razem z Mikołajem na tle niebieskiego nieba.
Grupa małych dzieci oraz trzy kobiety kolorują kredkami białe gipsowe figurki. Obok nich stoi Mikołaj.
Grupa dzieci stoi przy stołach, na których dekorują kolorowymi lukrami duże pierniki.
Trzy dziewczynki siedzą przy stole i trzymają w rękach własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.
Grupa dzieci siedzi przy stołach i dekoruje kredkami białe gipsowe figurki.
Grupa dzieci siedzi przy stołach i wykleja kolorowe kartki świąteczne.