Na perkusji między regałami

NA PERKUSJI MIĘDZY REGAŁAMI

Biblioteka w Skokach przyzwyczaiła już swoich użytkowników, do niecodziennych jak na działalność bibliotek wydarzeń. W skockiej instytucji kultury można nauczyć się między innymi gry na instrumentach muzycznych. Naukę gry na perkusji pobiera każdego roku kilkanaście osób. We wtorki i soboty dźwięki zestawu perkusyjnego wypełniają wnętrze sali  „multimuzyka”. Nauczyciel Wojciech Fiebig ma powody do dumy. Uczniowie są nieprzeciętnie zdolni, chętni do współpracy i bardzo zaangażowani.

W sobotę 25 czerwca 2016 w siedzibie biblioteki po raz  kolejny odbył się koncert perkusistów. Na chwilę przed piłkarskimi emocjami we Francji – w Skokach klasę pokazali grający na perkusji. Wśród nich: Jeremiasz Burzyński, Jakub – syn i Arkadiusz – ojciec Druciarkowie, Piotr Stefański, Kaja Sękowska, Krzysztof Stefan i Kamil Kamiński. Zabrzmiały utwory miedzy innymi: ABBY, Blue Cafe , Myslowitz i  Bajm. Instruktor Wojtek zadbał także o wersję rozszerzoną i połączył na kilka chwil perkusję z pianinem, gitarą i wokalem. Tutaj swoimi umiejętnościami pochwalić się mogli: Karol Kłos (gitara elektryczna), Martyna Frąckowiak, Sandra Litkowiec i  Krzysztof Neldner (wokal). Wojciech Fiebig dał czadu na zakończenie koncertu. Od razu zaproponowano, aby na tarasie biblioteki stworzyć pierwszą Jazz Noc! Dlaczego nie?

Instruktorowi i Artystom dziękujemy za kolejny rok i mówimy do zobaczenia z pierwszym artystycznym dzwonkiem we wrześniu.

E.S.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku