"Niektórzy lubią poezję..."

Jesienny bukiet poezji

Jesień jest piękna sama w sobie. Jeśli dodamy do jej uroku bukiet poezji, staje się najbardziej refleksyjną porą roku. A gdy ów bukiet podaruje nam młodzież  - radujemy się i wzruszamy.

Tak było w piątkowe popołudnie 17 listopada 2017 w skockiej bibliotece. W wierszach Wisławy Szymborskiej i ks. Jana Twardowskiego zaprezentowali się uczniowie klas siódmych szkół podstawowych oraz gimnazjaliści. Publiczność, którą tworzyli nauczyciele, rodzice i przyjaciele młodych, wysłuchała kilkunastu niezwykle dojrzałych interpretacji utworów poetyckich. Po każdym wystąpieniu, gromkimi brawami doceniała zaangażowanie recytatorów w poszukiwaniu i doborze repertuaru. Ten w wielu przypadkach okazał się być bardzo trudnym i wymagającym wyjątkowej oprawy recytatorskiej. Młodzi nie zawiedli, wiedzieli o czym mówią, pokazali klasę!

Trudny wybór jak zawsze należał do jurorów. Ostatecznie komisja w składzie: Wiesława Surdyk – Fertsch, Lidia Eksler i Piotr Borowicz przyznali następujące nagrody:

I miejsce: Olimpia Ogrodowicz, Anita Sydow, Zofia Teofilewska

II miejsce:  Katarzyna Karasiewicz, Wiktoria Urbaniak

III miejsce: Karolina Nowak, Paulina Piotrowska

Wyróżnienie otrzymała: Martyna Bialuk.

Interesującym dopełnieniem „Głosu Poezji” był warsztat aktorski przygotowany i przeprowadzony przez Magdalenę Pawelec.

Organizatorzy konkursu dziękują za zaangażowanie w nim dyrekcji i nauczycielom szkół podstawowych w Skokach, Antoniewie i Popowie Kościelnym.

Więcej zdjęć: https://drive.google.com/open?id=1-JsGtXfxQz9qW__FlBKBlOXql7adgWuA

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku