Mężczyzna w okularach czytający tekst. Po jego lewej stronie widać dwa czerwone balony w kształcie serca. W tel biblioteczka z książkami.

Niezapomniany Antoni, skocka kultura płacze

Osierociłeś i ją, i nas. Odszedłeś Przyjacielu, Dyrygencie Emeryckiego Zespołu Śpiewaczego „Harfa”, Kronikarzu, Harcerzu, Współzałożycielu Grupy Artystycznej Skoczki, Andersenie, Wodzireju, Antku – żartownisiu „od paska klinowego”, aktywny Seniorze, nasz Święty Mikołaju.

Trudno wymienić liczne uroczystości, wydarzenia, imprezy, podczas których „przytulałeś” do ucha muzykę, rozkoszowałeś się brzmieniem instrumentów, zachęcałeś skoczan do wspólnej zabawy.
Piewco dobrych manier, życzliwości i uprzejmości. Sympatyku radości i śmiechu. Dobry Duchu tradycji, folkloru. Orędowniku wspomnień.
Dzisiaj wspominamy Ciebie, wdzięczni za Twoje współtworzenie sporego kawałka skockiej historii. Oglądamy zdjęcia, wzruszamy się i płaczemy. Tak po prostu, tak po ludzku.
Zostawiłeś pustkę, której nikt i nic nie wypełni. Jak będzie wyglądało skockie życie w kulturze? Kto przeczyta kolejny list od Prezydenta RP w czasie Narodowego Czytania? Kto, wspólnie z Karolem, przywita panie podczas koncertowego Dnia Kobiet? Tego jeszcze nie wiemy. Jesteśmy jednak pewni, że to wszystko, co stworzyłeś pozostanie nienaruszone w pamięci wielu osób.
Biblioteka Publiczna w Skokach była od zawsze miejscem dla Twoich kulturalnych działań.
Dziękujemy za wszystkie.
Z bólem w sercach żegnamy Cię Antonio, dołączając zdjęcia, ku wspomnieniom.
Elżbieta Skrzypczak

Ośmiu mężczyzn w białych koszulach i czerwonych muszkach śpiewają. W tle powiewająca biało-czerwona flaga.
Dwóch mężczyzn w garniturach stoją w otwartych drzwiach z żółtymi tulipanami w rękach. Jeden z nich jest starszy, ma ok.70 lat, a drugi to młodszy trzydziestolatek.
Mężczyzna ubrany w strój harcerski mówi do mikrofonu. Obok stoją młode harcerki trzymające proporzec.
Grupa starszych osób siedzi przy stołach. Klaszczą w ręce i śpiewają.
Mężczyzna w stroju Świętego Mikołaja stoi na scenie i mówi przez mikrofon. W ręku trzyma worek z prezentami. Obok niego stoi mała dziewczynka. Przed nimi pod sceną stoją dzieci.