Nocą w Bibliotece

NOCĄ W BIBLIOTECE

Promowanie czytelnictwa i zasobów biblioteki możliwe jest nawet wieczorno-nocną porą. Czas po zachodzie słońca niezwykle inspiruje i zachęca do poznania bibliotecznej oferty. Wszak to co na co dzień niedostępne -  nocą kuszącym się staje.

Po raz trzeci, 9 czerwca 2018, skocka instytucja kultury włączyła się w ogólnopolską akcję Nocy bibliotek.

Tego wieczoru czynne były wszystkie tematyczne pracownie. Maraton języka angielskiego obfitował w zabawne a zarazem kształcące „łamiendgłówki”. Plastyczne mary i czary powstały najpierw na chodniku (tworząc letni krajobraz jak z dziecięcej wyobraźni), później na papierze (jako sowy i nietoperze). Kolorowa chemia spowodowała, że każdy jej uczestnik mógł się poczuć prawdziwym naukowcem. Za sprawą pokazów chemicznych można było przeniknąć do świata wiedzy, pełnego niecodziennych zjawisk i tajemnic. Muzyczne zgadywanki dedykowane były dużym i małym uczestnikom nocnego wędrowania po bibliotece. Dla czytelników przygotowana została wystawa nowości  i książek polecanych nie tylko nocną porą. Każdy kto chciał, mógł do woli pograć w planszówki. O dobór i różnorodność gier zadbali ich koneserzy. Działało również późnowieczorne kino, ze szczególnie polecanym filmem pt.: Tarapaty. Taras jak co roku rozkołysał zebranych dźwiękami muzyki. Minionej soboty, tuż pod gwiazdami, mogliśmy zasłuchać się w melodiach folkowych w wykonaniu Kapeli Karpati, Harfy i Side Effekt.

Kolejna biblioteczna noc już za nami. Życzliwym wsparciem finansowym obdarzyła organizację Nocy  - Firma KRUSZGEO, Wielkopolskie Kopalnie Sp. z o.o. O nocne atrakcje zadbali: Na piątkę -  Zuzanna Kozdęba, Księgarnia Muszyńscy w Wągrowcu, Beata Druciarek, Ewelina Szymkowiak, Mały Inżynier – Poznań. Z życzeniami bibliotecznych snów kłaniamy się wszystkim nocnym markom.

Elżbieta Skrzypczak