Nuda w ferie? Nie w Skokach!

Kreatywnie, wyjazdowo, aktywnie, muzycznie i filmowo, czyli… streszczenie półkolonii zimowych z biblioteką w pięciu słowach!

Organizacja wypoczynku dla dzieci przez skocką Bibliotekę to już tradycja. Także w tym roku grupy Bibliomaluchów i Bibliostarszaków mogły skorzystać z wielu przygotowanych dla nich atrakcji. O to, by ferie nie były nudne postarało się wiele osób, a podziękowania od samych dzieci za wspaniale spędzony czas, tylko motywują do dalszych działań.
Dni spędzone w samych Skokach opierały się na świetnej zabawie i dużej kreatywności! Kodowanie koralikami, szycie kominów, budowanie drewnianego miasta i konstruowanie pociągów? Żaden problem! A to wszystko w Bibliotece - dopełnione muzyczną zabawą w wodzireja i didżeja oraz seansem filmowym… brzmi nieźle, prawda? A to dopiero początek! Emocje poszybowały w górę na Lotnisku Ławica, gdzie młodzi podróżnicy mogli zapoznać się z pracą na nim od kulis. Najnowszej generacji roboty rozbrajające bomby zaprezentowane przez straż graniczną to jeden z wielu przystanków na lotniskowej ścieżce, którą przeszły skockie grupy. Nie byłoby bibliotecznego wypoczynku bez sztuki i kultury! Starsza z grup została więc wciągnięta w świat teatru i opery na deskach małej sceny Teatru Wielkiego, młodsza natomiast zabytkową poznańską Bimbą odwiedziła najważniejsze miejsca na mapie turystycznej miasta, poznając jednocześnie ich historię. Ale! Czas ferii to przecież nie tylko rozwój zainteresowań i poszerzanie horyzontów, ferie to również zabawa! Tej nie brakowało podczas gry w kręgle oraz jak sama nazwa wskazuje - w sali zabaw Lider w Poznaniu. Rozrywka w czystej postaci została więc odhaczona na wypoczynkowej liście. Wszystkim zaangażowanym w nasz półkolonijny projekt dziękujemy, a naszych młodych odkrywców zapraszamy już latem!

Galeria zdjęć z I tygodnia półkolonii

Galeria zdjęć z II tygodnia półkolonii