O chłopcu z Wadowic

Kilka lat temu Sylwia Popadowska, kustosz w tutejszej bibliotece, zorganizowała pierwsze zajęcia z cyklu „Do biblioteki z mamą i tatą”.

Dniem spotkań uczyniła sobotę. Do dzisiaj w sobotnie przedpołudnia organizowane są rodzinne warsztaty literacko - artystyczno - aktorskie. Prowadzącą zajęcia jest absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku, Magdalena Pawelec.
Minione warsztaty pn.: „O chłopcu z Wadowic” nawiązywały do dziecięcych lat Karola Wojtyły. Dzieci dowiedziały się jak Lolek chciał zostać lotnikiem i aktorem. Następnie, wspólnie z rodzicami, uczestnicy stworzyli pacynki, symbolizujące wymarzone zawody. Nauczyli się animować lalki i tworzyć scenariusz własnej opowieści o odległej profesji.
Następne warsztaty: 26 listopada 2022, sobota, godz. 11:00-13:00. Tematem przewodnim będzie pluszowy miś.