O JERY, JERY W SKOKACH ŁEJERY

Było cudownie. W piątek 24 kwietnia odwiedziła nas Joanna Papuzińska - autorka książek dla dzieci, Elżbieta Krygowska - Butlewska - ilustratorka bajek oraz młodzi artyści - Łejerscy.Grupa ponad 30 osób przyjechała do Skoków na zaproszenie skockiej biblioteki.Pani Joanna Papuzińska wspólnie z panią Elżbietą Krygowską - Butlewską najpierw odwiedziły w przedszkolu grupę sześciolatków. Spotkanie autorskie ucieszyło niezmiernie młodych słuchaczy. Okazało się, że dzieci doskonale znają bajki pani Joanny. W rozwoju czytelnictwa bardzo pomagają panie przedszkolanki. To ważne zadanie, chcemy przecież wychować nowe pokolenie czytelników, a dzisiaj to wcale nie takie proste. Przy stałej współpracy przedszkola i biblioteki jest duża szansa na sukces. Dzieci chcą czytać, trzeba je tylko potrafić zachęcić. Spotkania autorskie bardzo w tym pomagają - podkreślają skockie bibliotekarki.Uśmiechnięte buzie, wsłuchanie się w wiersze o „Kapeluszach" i „Rozwesołkach" czytane przez ich autorkę, śliczne kwiatki i laurki wykonane z pomocą pań przedszkolanek, które maluchy wręczyły gościom na zakończenie wspólnej bajkowej zabawy - to już wspomnień czar. Podobnie, choć już nieco doroślej przebiegało spotkanie z panią Joanna Papuzińską w Szkole Podstawowej w Skokach. Dzieci ustawiły się w całkiem sporej kolejce, aby zadać pytanie ulubionej pisarce i poetce. W czasie, gdy pani Joanna opowiadała uczniom klas I-III o swojej twórczości, pani Elżbieta Krygowska - Butlewska prowadziła zajęcia ilustratorskie z grupą starszych uczniów. Prace, iście artystyczne obejrzeć można w szkolnej bibliotece. Na zakończenie wizyty w szkole obie panie obdarowano przepięknymi wiosennymi bukietami.

W sali biblioteki o godzinie 16,00 spotkało się kilka pokoleń wielbicieli poezji Joanny Papuzińskiej, tym razem opowiedzianej śpiewająco i tanecznie przez poznańskich łejerskich. Pani Joanna poczytała dzieciątkom ich rodzicom i dziadkom. Dziękujemy Artystom za wspaniałą premierę ROZWESOŁKÓW, ich Opiekunom, Dyrekcji odwiedzanych placówek, Paniom Przedszkolankom, Nauczycielkom oraz Pani Bibliotekarz szkolnej biblioteki za pomoc w organizacji spotkań. „TYM CO WSTALI LEWĄ NOGĄ ROZWESOŁKI DOPOMOGĄ" - zachęcamy do czytania i biblioteki odwiedzania.

Organizatorami bajkowego piątku były: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu oraz Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Skokach.

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku