Grupa dzieci ubranych na czarno z twarzami ucharakteryzowanymi na pyszczki kotów stoi przed budynkiem. W tle kolorowy napis: Biblioteka.

O kocie co palił fajkę

"Bo teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd..."

Czy wiedzą Państwo, że... Nie wszystkie koty wchodzą na płoty. Kota, który palił fajkę przekonano, żeby rzucił szkodliwy nałóg. Kocie osobowości i zachowania nie mają sobie równych. W skockiej bibliotece, w 19. egzemplarzach, wydana została "Kocia gazeta".
Poinformowali nas o tym uczestnicy półkolonii teatralnych, którzy, 16 lipca 2021 zagrali premierowy spektakl. Twórczynią scenariusza i reżyserem przedstawienia pt. "Koty" była Elżbieta Drygas, współzałożycielka poznańskiej szkoły "Łejery". O wokal i akompaniament zadbał z powodzeniem Filip Lewandowski, animator BiblioMuzy, z wykształcenia muzyk. Aktorów umalowała natomiast instruktorka plastyki Anna Wieczorek, a o bankiecik zatroszczyli się rodzice dzieci.
A koty? Zawojowały salę kinową przeobrażając ją w teatralną. Pokazały, że są jedyne i niepowtarzalne. Były wesołe, zawadiackie, flirtujące i czarujące. Dały widzom mnóstwo radości i pokazały spory kawałek gry aktorskiej. Wystarczający, aby zostać zaproszonymi przez Jerzego Hamerskiego, na deski "Sceny Wspólnej". Gratulacje uczestnikom półkolonii przekazała również pani wizytator, reprezentująca Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Dziewczynka, która twarz ma ucharakteryzowaną na pyszczek kota.
Grupa dzieci ubrana na czarno z twarzami ucharakteryzowanymi na pyszczki kotów. W tle duży biały ekran. Przed nimi siedzą w czerwonych fotelach osoby dorosłe.
Grupa dzieci ubrana na czarno z twarzami ucharakteryzowanymi na pyszczki kotów stoi na krzesłach ustawionych w rzędzie, W tle duży biały ekran.
<p>Grupa dzieci ubrana na czarno z twarzami ucharakteryzowanymi na pyszczki kotów. W tle duży biały ekran. Pięć dziewczynek stoi za dwoma krzesłami, na których leży jeden chłopiec. Za nimi…</p>
Ośmioro dzieci ubranych na czarno z twarzami ucharakteryzowanymi na pyszczki kotów siedzi na krzesłach. W tle duży biały ekran. Za nimi mężczyzna gra na pianinie.
Chłopiec, który twarz ma ucharakteryzowaną na pyszczek kota.