O wielokulturowości Skoków

O wielokulturowości Skoków

Wstępem do pierwszego w historii Skoków nabożeństwa ekumenicznego (http://www.gmina-skoki.pl/news/culture/111489-pierwsze-nabozenstwo-ekumeniczne-w-skokach/) był wykład zatytułowany „Skoki – dawne miasto wielu kultur.”

Temat prelekcji, zaproponowany przez Iwonę Migasiewicz – prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej, został przyjęty przez mieszkańców z dużym entuzjazmem. Opracowany i zaprezentowany przez skoczanki: Iwonę Migasiewicz, Danutę Kęsik i Dorotę Mrozińską przybliżył słuchaczom wiedzę i liczne ciekawostki związane z wielokulturowością społeczeństwa Skoków. Dwugodzinne spotkanie zaprocentowało zrozumieniem znaczenia obecności w mieście przedstawicieli kilku wyznań. Podczas piątkowego wykładu dzięki niezwykłemu zaangażowaniu członków Towarzystwa poznaliśmy chrześcijańskie grupy religijne występujące w Skokach: katolików, braci czeskich, kalwinów, luteran i żydów. 
Oprawę multimedialną wykładu zapewnił skoczanin Adam Mroziński.

Jubileusz Skoków jest zatem zacną okazją do zaakcentowania ważnych wydarzeń na przełomie 650-u lat istnienia miasta.I choć jego świętowanie dobiega końca, to w pamięci mieszkańców pozostanie jeszcze przez długi czas. Działania jubileuszowe powstały bowiem z miłości do miasteczka o wielokulturowej tradycji. Dedykowane jego mieszkańcom podkreślają skocką tożsamość i identyfikują nas z miastem, w którym mieszkamy, uczymy się i pracujemy.

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku