Odbyły się kolejne Etno-warsztaty

„Etno – warsztaty w Bibliotece. Cykl spotkań ludowych dla dzieci z Gminy Skoki.”    

         – cz. 10

 

 

Pierwsze październikowe etno - warsztaty odbywały się pod hasłem legend związanych  z Wielkopolską, a szczególnie z powiatem wągrowieckim. Podczas spotkania uczestnicy zajęć zapoznali się z kilkoma z nich, m.in. poznali podanie o starościance z zamku w Gołańczy, o zakonnikach i zatopionym klasztorze w Łeknie oraz o zaczarowanym osiołku. W oparciu o te przekazy dzieci aranżowały teatrzyki cieni.

 Kolejne spotkanie pt. „Czarownice i wróżki z babcinej pogaduszki” związane było z podaniami przekazywanymi dawniej z pokolenia na pokolenie. Ich głównymi bohaterami były upiory i postacie  z zaświatów. Już nasi przodkowie wierzyli w tajemnicze istoty o magicznych zdolnościach i mocach, wśród których były m.in.: skrzaty, zmory, cioty, diabły czy leśne duchy. W oparciu o te poznane postaci uczestnicy stworzyli własnoręcznie grę planszową oraz krótki „Upiorny leksykon” z własnymi wyobrażeniami tych istot. 

Podczas warsztatów tanecznych dzieci „szlifowały” kroki taneczne Polki oraz wcielały się w role szlachciców. Dokładniej mówiąc miały okazję przymierzać i pozować do zdjęć w strojach polskiej szlachty. Jak wyglądali, oceńcie Państwo sami. Kolejne spotkanie 24 listopada. Serdecznie zapraszamy.

 

Wiesława Gruchała

 

 

 

 

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku