W środku czerwonego serce kwota zebranych pieniędzy.

Orkiestra z głową i w maseczce

Pierwszy taki Finał, choć już 29. w Polsce i 19. w Skokach.

Zagraliśmy w maseczkach. Zakryte częściowo twarze, jeszcze bardziej odsłoniły serca. Nie byliśmy anonimowi ani niesłyszalni. Wręcz przeciwnie! Rozpoznaliśmy się po przyjaznych działaniach
i hojnych kieszeniach. Słychać nas było w całych Skokach i w całej gminie. Tradycyjnie głośno, kolorowo i bardzo radośnie przeżyliśmy kolejny karnawał WOŚP.
Nasi wolontariusze zgłosili się do pomagania w liczbie 42. Spacerowali ulicami miasta i gminy, zachęcając do „wrzutki co łaska” na rzecz dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Kwestujący, zaangażowani i pełni empatii młodzi ludzie, dają nadzieję na lepsze czasy.
Skockie Morsy zaczęli najwcześniej i grali przez dwie niedziele. W lodowatej wodzie hartowali ciała, a gorących serc nie mieli zamiaru ochładzać. Skarbonka morsowa zapełniona po brzegi złotówkami i setkami, wsparła Fundację WOŚP, a Morsy świętowały wspólną akcję.
Aktywni sportowo-na rzecz wsparcia podopiecznych Fundacji, zmotywowani przez Karolinę Stefaniak, chodziliśmy, biegaliśmy, jeździliśmy na rowerach. Do treningów z Tęczą zachęciła nas Joanna Tomczak. Każdy mógł wybrać własną aktywność, dla zdrowia i dla Orkiestry.
Sklepiki na wynos-działały w skockim urzędzie i w bibliotece. Wśród asortymentu można było znaleźć smalec w słoiczkach, bidony, kubki, obrazy, notesy i wiele innych drobiazgów. Każdy zakup zasilał WOŚPową skarbonkę.
Baloniada i malowanie rąk od lat towarzyszy skockiemu Finałowi. W tym roku na zapisy, ale jak zawsze kreatywnie i z wielkim powodzeniem. Wydarzenie w siedzibie Biblioteki animowała Anna Wieczorek.
Aukcje na allegro-Nowość! Wybrana przez Sztab opcja licytacji w dobie pandemii. Okazała się trafioną w dziesiątkę. Niemalże 200 gadżetów i usług przekazali Państwo do zlicytowania. Wszystkie one cieszyły się powodzeniem. Nie zabrakło adrenaliny.
W mobilnym łączniku serc, w czerwonym Fiacie, użyczonym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Skokach, rozkręcał wielkie granie Piotr Wiśniewski. Z towarzyszącym mu Krzysztofem Kaczyńskim, pozdrawiał i zachęcał do pomagania. Mobilny łącznik serc, przemierzył w finałową niedzielę kilkadziesiąt kilometrów po Skokach i okolicy.
Dwie puszki stacjonarne dostępne były w Urzędzie Miasta i Gminy oraz w Bibliotece Publicznej w Skokach. Mniejsze eskarbonki w liczbie 10 zasilały większą. Do eskarbonek łącznie dorzuciło się 337 osób/godz. 17.37, 1 lutego 2021/. Wolontariusze organizowali również spontaniczne zbiórki, np.: jako samorządy uczniowskie szkół ze Skoków i z Jabłkowa.
Liczyli, policzyli-Komisja licząca pieniądze w składzie: Marzena i Maciej Dureccy, Beata Cibail, Magdalena Kubicka i Małgorzata Wojciechowska podliczyła wpłaty przekazane do puszek stacjonarnych. Jak zawsze skrupulatni, z wielką uwagą sumowali grosz do grosza. Liczarki do banknotów i bilonu, użyczone zostały przez skockie banki: PKOBP i BS.
Światełko nad Bibilioteką-siedziba sztabu 1072 została rozświetlona, a niebieską łunę nad Biblioteką dostrzec można było z odległości kilku kilometrów. Oprawę świetlną zrealizował Bartosz Wiśniewski.
Kochani, zagraliśmy i wygraliśmy. Tradycyjnie, jak zawsze od dziewiętnastu lat. Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli 2, 5, 10, 100, 1000 zł do wielkiego dzieła pomagania. Czujemy się szczęśliwi. Zagraliśmy z głowami pełnymi pomysłów, bezpiecznie i odpowiedzialnie.
Sztab 1072 z siedzibą w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy tworzyły: Monika Sierschuła, Anna Maciąg, Sylwia Popadowska, Aleksandra Gajewska, Justyna Kraczek – Hagdan i Elżbieta Skrzypczak
Kwota deklarowana przez Sztab 1072 na godz. 23.00, 31 stycznia 2021 to 52.709,81 PLN.

Troje dzieci trzyma w rękach balony. Za nimi na stole leżą kolorowe balony.
Przy czerwonym samochodzie stoi dwóch mężczyzn. Za nimi na budynku kolorowy napis biblioteka.
Budynek biblioteki z kolorowym napisem. W tle niebieskie światła skierowane w niebo.
Mężczyzna w mundurze harcerskim trzyma w rękach tekturowe wośpowe puszki na pieniądze. Twarz ma zakrytą maseczką.
Trzech mężczyzn ubranych w kurtki, twarze mają zakryte maseczkami. Jeden z nich trzyma w ręku tekturową wośpową puszkę na pieniądze.
Dziewczyna ubrana w zimową kurtkę trzyma w rękach tekturową wośpową puszkę na pieniądze. Twarz ma zakrytą maseczką.
Dwie kobiety siedzą przy stole i liczą drobne pieniądze posegregowane na osobne stosiki.
Chłopiec ubrany w zimową kurtkę trzyma w rękach tekturową wośpową puszkę na pieniądze.Na plecach ma narzuconą kolorową chustę.
Dwie dziewczynki ubrane w zimowe kurtki trzymają w rękach kolorowy kalendarz oraz kartkę z czerwonymi serduszkami.
Dziewczynka ubrana w zimową kurtkę i czapkę. Twarz ma zakrytą maseczką.
Kolorowy napis wygrywamy. Pod nim w czerwonym sercu wypisana kwota uzbieranych pieniędzy przez skocki sztab wośp..
Dwóch chłopców ubranych w zimowe kurtki i czapki. W rękach trzymaja tekturowe wośpowe puszki na pieniądze. Za nimi wiszą białe chmurki z czerwonymi serduszkami.
Czterech chłopców ubranych w zimowe kurtki i czapki stoi przed wejściem do sklepu. twarze mają zakryte maseczkami.
Dwie dziewczyny ubrane w zimowe kurtki. Twarze mają zakryte maseczkami. W rękach trzymają tekturowe wośpowe puszki na pieniądze. Za nimi wiszą białe chmurki z czerwonymi serduszkami.
Trzy dziewczyny ubrane w zimowe kurtki i czapki. Twarze mają zakryte maseczkami. W rękach trzymają tekturowe wośpowe puszki na pieniądze. Za nimi wisi duży baner z napisem 29.finał wośp.
Mały chłopiec w okularach ubrany jest w niebieską kurtkę i czapkę. Trzyma w rękach tekturową puszkę na pieniądze. Za nim na fotelach siedzą dwie młode dziewczyny.
<p>Mężczyzna ubrany w kurtkę trzyma na smyczy psa. Obok niego młoda kobieta z dwójką małych dzieci, które trzymają w rękach tekturowe wośpowe puszki na pieniądze. W tle wisi baner z napisem…</p>
Trzy dziewczyny ubrane w zimowe kurtki i czapki. Twarze mają zakryte maseczkami. W rękach trzymają tekturowe wośpowe puszki na pieniądze.
Dwóch chłopców ubranych w zimowe kurtki i czapki. Twarze mają zakryte maseczkami.W rękach trzymaja tekturowe wośpowe puszki na pieniądze. Za nimi wiszą białe chmurki z czerwonymi serduszkami.
Kobieta siedzi na fotelu, na twarzy ma przyłbicę ochronną. Naprzeciw niej siedzi dziewczynka w maseczce na twarzy, której maluje farbami wzorki na przedramieniu.