Piankowy świat, czyli ferie Bibliomaluchów

18-22.01.2016 - Bibliomaluchy

 

Feryjna przygoda w bibliotece rozpoczęła się 18 stycznia 2016. W grupie BIBLIOMALUCHÓW było i bezpiecznie, i kreatywnie. Na naukę pierwszej pomocy nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Dla dzieci to zabawa, podczas której można "przemycić" wiedzę, która może uratować czyjeś życie. Zajęcia z ratownikiem medycznym dowiodły tego nie raz.
Gdy salę "opanował" pan Pianka, zrobiło się bardzo twórczo. Okazało się, że z czegoś, co przypomina chrupki kukurydziane można wyczarować praktycznie wszystko. Klocki piankowe, bo o nich mowa zachwyciły najmłodszych. W tworzeniu mogła ograniczyć dzieciaki jedynie wyobraźnia.
Nie zabrakło poczytania baśni. Wszak to ferie w bibliotece. Tutaj królują książki!!!

19 stycznia
Wszystkie minki Bbliomaluchów uśmiechnięte. Wszak w WESOŁEJ MINCE inaczej być nie mogło. Kolejny dzień bez szklanych ekranów. Podczas ferii stawiamy na aktywność fizyczną i na naukę poprzez zabawę.

 

20 stycznia

Dzisiaj było po królewsku. Dzieci poznały wiele zakamarków Hotelu Pietrak w Wągrowcu. Wiedzą co to apartament i "jedynka", ile kosztuje nocleg, czym zajmują się pracownicy recepcji. Zwiedziły salon i sypialnie, w których spędzili czas: Prezydent Bronisław Komorowski oraz artyści i sportowcy. Zachwycone zimowym widokiem na jezioro Durowskie, odpoczęły w restauracji delektując się pysznymi naleśnikami z truskawkami.
W PIETRAKU było pięknie i kształcąco.

21 stycznia
Spotkanie z CYT - CYTNIKAMI. Dzieci miały dzisiaj teatr, spektakl i aktorów na wyłączność. Wspaniałe edukacyjne przedstawienie, zawierajace treści ludowe, fragmenty wierszy i muzykę znanych kompozytorów niezwykle podobały się maluszkom. Artyści przyjechali do nas z Filharmonii Pomysłów. Trzeba przyznać, że pomysłów im nie brakowało!!!

Dzisiaj, tj. 22 stycznia dzieci były bardzo małymi inżynierami. Klocki lego + programowanie = brzmi dumnie. Przygoda z feriami w bibliotece grupy pierwszej Bibliomaluchów dobiegła końca. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku