Piękne słowa i piękne głosy w Salonie Poezji

PIĘKNE SŁOWA  I PIĘKNE GŁOSY W SALONIE POEZJI


Drzwi Salonu Poezji otworzyły cykl spotkań z liryką w roli głównej. W sobotni wieczór 9 listopada 2013r Bibliotekę wypełniły piękne słowa w wykonaniu pięknych głosów. Na scenie udekorowanej iście jesiennie zaprezentowali się znani aktorzy i znani mieszkańcy Skoków i okolic.

Dzięki Mai Barełkowskiej (Marzena Barełkowska-Cyrwus) i Piotrowi Cyrwusowi licznie zgromadzona w Salonie publiczność wsłuchać się mogła w dwugłos o życiu, miłości i odchodzeniu. Wiersze Anny Świrszczyńskiej i Czesława Miłosza(zafascynowany był poezją Świrszczyńskiej) recytowane przez parę aktorską spodobały się i dorosłym, i gimnazjalistom. Przy wtórze wiolonczeli (Natalia Makuch) i skrzypiec (Mateusz Makuch) poezja urzekła jeszcze bardziej.

Wisienką na poetyckim torcie okazała się poezja lokalnej poetki(śmiało tak określić Irenę możemy) Ireny Kasicy. Pani Irenka pisała dotąd dla siebie, do szuflady. Nie pozwólmy, aby Jej twórczość liryczna w szufladzie pozostała.

Wiersze lokalnych poetów Jolanty Nowak- Węklarowej, Jana Kaspra oraz wspaniałej Emilii Waśniowskiej czytali przepięknie: Katarzyna Dziel, Janina Szymańska, Aniela Zawidzka, Antoni Wiśniewski i Stanisław Grzegorzewski.

Projekt pn „Niektórzy lubią poezję” – cykl spotkań poetyckich w skockiej Bibliotece dofinansowany został ze środków UE w ramach PROW 2007 – 2013. Kolejne spotkania z poezją od 15 listopada do 13 grudnia 2013r.

W trakcie spotkania w Salonie Poezji jedna z uczestniczek zaproponowała stworzenie w WS rubryki dla twórczości poetyckiej mieszkańców miasta i gminy Skoki. Podpisujemy się pod propozycją. Uwolnijmy zatem szuflady.

Zespół Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Skokach.

 

ZDJĘCIA http://www.gmina-skoki.pl/mieszkancy/wydarzenia/1194-pi%C4%99kne-slowa-i-pi%C4%99kne-glosy-w-salonie-poezji.html

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku