Pierwsza sesja nagraniowa grupy "Side Effect"

Pierwsza sesja nagraniowa grupy "Side Effect"

 received_1035299363169663.jpeg

od lewej: Martyna, Julia, Kacper, Daria, fot. M. Rutkowska
 

Młodzież ze skockiej biblioteki uczestniczyła w nagraniu piosenki będącej częścią akcji "Dziecko na drodze" skierowanej do dzieci i młodzieży z małych wielkopolskich miast i mówiącej o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. 

Za pomocą warsztatów plastycznych i rytmicznych grupa artystów: prof. Izabela Idzikowska-Bzdręga, Maciej Giżejewski i Łukasz Jasiak uwrażliwia dzieci na to zagadnienie. W tym roku w całej Wielkopolsce odbyło się 10 warsztatów. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego pan Marek Woźniak.  

 

11114766_10206434919892229_3466459786693823857_n.jpg

Maciej Giżejewski, fot. archiwum prywatne

Finałem akcji jest utwór "Dziecko na drodze" autorstwa Macieja Giżejewskiego. To wybitny perkusjonalista na stałe współpracujący m.in. ze Stanisławą Celińską i Stanisławem Soyką mający w swoim dorobku wspólne koncerty z solistami i zespołami z Maroka, Kuby, Senegalu, Brazylii, Indii, Algierii, Hiszpanii, USA i Chin. To zdobywca 3 tytułów rekordu Guinessa z Republiką Czadu Zbyszka Łowżyła i 4miejsca w 2ndo Concurso De Cajon Barcelona 2009.

Tworzy projekty world music Bliongo, Danza Del Fuego, Punto Latino, Drum Work. Od 2009 roku jest kuratorem Festiwalu Perkusyjnego Korzenie Rytmu oraz warsztatów taneczno-muzycznych Corazon Rumbero. Z zamiłowania etnomuzykolog i kolekcjoner wiedzy i umiejętności perkusyjnych. Na chwilę obecną nagrał ok 20 płyt z muzyką latynoską, klubową, jazzową, reggae i gospel.

W 2011 roku odbył dwie muzyczne podróże do Maroka, podczas których miał okazję grać wesela i ceremonie transu z lokalnymi mistrzami muzyki tradycyjnej. Na przełomie 2013 i 2014 miał okazję pojechać w 3miesięczną trasę koncertową z latynoskim zespołem Ocho Punto G po Irlandii i Maroku. Prowadził warsztaty bębniarskie w szwedzkim mieście Umea (Europejskiej Stolicy Kultury 2014) w ramach programu „Dziecko Potrafi” a jego sylwetka jest przedstawiona w rosyjskim filmie dokumentalnym o sambie na świecie „Brasilomania”. Współtworzył oprawę muzyczną do spektaklu coachingowego Życie Bez Ograniczeń 2015 m.in. z Nick Vujcic i Les Brown dla 40tys widzów, czyli na pełnym stadionie Inea Poznań.

 

Do udziału w nagraniu utworu Maciej Giżejewski zaprosił wielu wspaniałych muzyków, m.in. meksykanina Romana Mendeza, a także... skocką grupę "Side Effect". Dzieci poradziły sobie znakomicie, a realizatorzy oraz pan Maciej byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu naszych młodych artystów. Nagranie partii wokalnych zajęło grupie tylko kilka godzin, efekt jest znakomity i wszyscy nie możemy się już doczekać oficjalnej premiery utworu.

Wyjazd ten nie byłby możliwy bez wsparcia Biblioteki Publicznej w Skokach, która sfinansowała dojazd zespołu do Poznania, za co zarówno "Side Effect", jak i dumni instruktorzy serdecznie dziękują!

 

M.Doniec 

 

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku