Piraci na wakacjach

Piraci na wakacjach

Lato z Biblioteką w pełni! Od 9 lipca 2018 Bibliomaluchy rozpoczęły pierwszy turnus półkolonii, a 30 lipca - kolejny. Tradycyjnie dopisały: atrakcje, pogoda i humory. Dla osiemdziesięciorga uczestników zorganizowaliśmy wyprawy do miejsc przesiąkniętych historią, przygodą, doświadczeniami i przyrodą.

Pasowane na odważnych piratów Bibliomaluchy poznały kodeks piracki, zaliczyły kurs wiosłowania na tratwie, odkryły makiety znanych budowli świata i znalazły skarb w indiańskim totemie. Był też czas na zabawę. Ta, w piaskownicy archeologicznej, nie miała sobie równych. Dzieci strzelały z łuku, toczyły koła od wozu, relaksowały się w ogrodzie bajek Krasickiego. Zgłodniałe zajadały pizzę i ulubione posiłki w McDonald's. Najmłodsi wiedzą skąd się bierze para w parowozie, wcielili się nawet w rolę maszynistów lokomotywy w ostatniej czynnej parowozowni na świecie. Zachwyceni „zielonymi” zajęciami i życiem różnych organizmów wodnych w leśnym laboratorium Łysego Młyna oraz sekretami drzew i skrzydlatymi artystami w ogrodzie botanicznym narzekali tylko na jedno…za krótko! Taka informacja zwrotna ucieszyła organizatorów wypoczynku tak bardzo, że już planują kolejne atrakcje pozostające w zgodzie z dziecięcą wyobraźnią.
Do wspólnego poczytania wybraliśmy serię o Albercie Albertsonie. Książki autorstwa szwedzkiej pisarki przypadły do gustu młodym czytelnikom. Kilkanaście tytułów w mig wypożyczono z biblioteki. Tak trzymać i czytać młodzi piraci!

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku