Podjęli wyzwanie!

PODJĘLI WYZWANIE

Minął 15.TYDZIEŃ BIBLIOTEKI, ogólnopolskiej akcji zachęcającej do czytania i promującej bibliotekę. W tym roku tygodniowi nadano hasło: „(Do)wolność czytania”. Każdy z nas tę (do)wolność postrzega inaczej i każdemu przysługuje (do)wolność wyboru książki. I o to właśnie chodzi. Najważniejsze przecież żeby w ogóle czytać. 

Czytały dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach. Zachęcone przez aż trzy biblioteki: dwie szkolne i jedną publiczną – podjęły nie lada wyzwanie. Jego celem było przeczytanie w Tygodniu Biblioteki ośmiu książek lub ich fragmentów, wybranie interesujących cytatów i podzielenie się doświadczeniem czytania z rówieśnikami. Literacki chrzest bojowy przeszło i wyzwanie zrealizowało siedemdziesięcioro uczestników. I choć sposób czytania był (do)wolny, to regulamin wyzwania sugerował następującą literaturę: poleconą w bibliotece szkolnej i publicznej, zgodną z zainteresowaniami, dotyczącą rówieśników, taką przy której można się pośmiać, dobrą przed snem, na podstawie której powstał film i z czasów dzieciństwa rodziców. Czytali jak chcieli: książki papierowe, audiobooki, e-booki. Na tym polegała owa (do)wolność. Dla wielu miała związek z wolnością kraju, słowa, wyznania czy poglądów. To było znakomite działanie angażujące w równym stopniu nauczycieli, bibliotekarzy i uczniów. Więcej (do)wolności i dalszego apetytu na czytanie życzymy.

Elżbieta Skrzypczak

bn.pngcala.pngorange.pnggmina.png             YouTube_logo_2013.svg.png      kruszgeologo1.jpg            123.jpg            logo_Narodowego_Progr.Rozwoju_Czytelnictwa.jpg            PERN.jpg       legalna-kultura-nowe.jpg         pko_logo_fundacja.gif       1.3.1_PKO_100_LOGO_RGB_UZ2.jpg                  pobrane.png             mkwc-logo.png             collage-Kopiowanie-620x260.jpg

Budowa i wyposażenie Biblioteki Publicznej w Skokach w ramach rozbudowy budynku gimnazjum
"Inwestycję zrealizowano w ramach Programu Wieloletniego Kultura + Priorytet Biblioteka +Infrastruktura bibliotek"
Data zakończenia zadania 31.12.2015

Profil na Facebooku